Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Brașov

36.769 de clădiri în Brașov. 19 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
110
1920–1945
198
1946–1960
206
1961–1970
227
1971–1980
296
1981–1990
168
1991–2000
378
2001–2010
393
2011 și după
2.918
BrașovRomânia
Clădiri
36.769
Cu adresă
22.862
Cu anul înregistrat
4.894 · 13 %
Înainte de 1978
19 %
Cu numărul de etaje înregistrat
10.387 · 28 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
1.574
Suprafață construită, total (m²)
9.331.153
Firme înregistrate
15.445
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
4.437
2 niveluri
2.749
3 niveluri
1.627
4 niveluri
730
5 niveluri
328
6 niveluri
100
7 niveluri
81
8 niveluri
86
9 niveluri
41
10 sau mai multe niveluri
208
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
210
Pe imagini nedatate
205

Când au fost construite. 4.894 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
110
1920–1945
198
1946–1960
206
1961–1970
227
1971–1980
296
1981–1990
168
1991–2000
378
2001–2010
393
2011 și după
2.918

Câte etaje au. 10.387 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
4.437
2 niveluri
2.749
3 niveluri
1.627
4 niveluri
730
5 niveluri
328
6 niveluri
100
7 niveluri
81
8 niveluri
86
9 niveluri
41
10 sau mai multe niveluri
208

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Brașov. Străzile din Brașov pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 30

Panouri solare văzute pe 210 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 5 din 1.520 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2012, 2021 și 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
210
Pe imagini nedatate
205
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2012, 2021 și 2022
Acoperișuri verificate
1.520
Cu panouri
5
Pondere
0,3 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
9.331.153

19 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
4.894 · 13 %
Înainte de 1978
19 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.