Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Timișoara

47.754 de clădiri în Timișoara. 29 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
243
1920–1945
247
1946–1960
163
1961–1970
412
1971–1980
202
1981–1990
121
1991–2000
433
2001–2010
169
2011 și după
2.115
TimișoaraTimiș
Clădiri
47.754
Cu adresă
30.546
Cu anul înregistrat
4.105 · 9 %
Înainte de 1978
29 %
Cu numărul de etaje înregistrat
14.559 · 30 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
1.509
Suprafață construită, total (m²)
10.963.058
Firme înregistrate
13.511
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
7.435
2 niveluri
4.223
3 niveluri
1.392
4 niveluri
612
5 niveluri
471
6 niveluri
160
7 niveluri
73
8 niveluri
29
9 niveluri
47
10 sau mai multe niveluri
117
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
592
Pe imagini nedatate
568

Când au fost construite. 4.105 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
243
1920–1945
247
1946–1960
163
1961–1970
412
1971–1980
202
1981–1990
121
1991–2000
433
2001–2010
169
2011 și după
2.115

Câte etaje au. 14.559 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
7.435
2 niveluri
4.223
3 niveluri
1.392
4 niveluri
612
5 niveluri
471
6 niveluri
160
7 niveluri
73
8 niveluri
29
9 niveluri
47
10 sau mai multe niveluri
117

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Timișoara. Străzile din Timișoara pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 592 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 24 din 2.679 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 și 2025 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
592
Pe imagini nedatate
568
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022 și 2025
Acoperișuri verificate
2.679
Cu panouri
24
Pondere
0,9 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
10.963.058

29 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
4.105 · 9 %
Înainte de 1978
29 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.