Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Galați

32.589 de clădiri în Galați. 40 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
460
1920–1945
804
1946–1960
907
1961–1970
458
1971–1980
491
1981–1990
277
1991–2000
916
2001–2010
499
2011 și după
2.605
GalațiRomânia
Clădiri
32.589
Cu adresă
20.054
Cu anul înregistrat
7.417 · 23 %
Înainte de 1978
40 %
Cu numărul de etaje înregistrat
12.775 · 39 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
1.110
Suprafață construită, total (m²)
9.503.127
Firme înregistrate
8.419
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
8.473
2 niveluri
2.265
3 niveluri
927
4 niveluri
294
5 niveluri
586
6 niveluri
70
7 niveluri
40
8 niveluri
20
9 niveluri
26
10 sau mai multe niveluri
74
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
128
Pe imagini nedatate
124

Când au fost construite. 7.417 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
460
1920–1945
804
1946–1960
907
1961–1970
458
1971–1980
491
1981–1990
277
1991–2000
916
2001–2010
499
2011 și după
2.605

Câte etaje au. 12.775 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
8.473
2 niveluri
2.265
3 niveluri
927
4 niveluri
294
5 niveluri
586
6 niveluri
70
7 niveluri
40
8 niveluri
20
9 niveluri
26
10 sau mai multe niveluri
74

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Galați. Străzile din Galați pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 128 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 4 din 536 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
128
Pe imagini nedatate
124
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
536
Cu panouri
4
Pondere
0,7 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
9.503.127

40 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
7.417 · 23 %
Înainte de 1978
40 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.