Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Constanța

48.657 de clădiri în Constanța. 46 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
167
1920–1945
823
1946–1960
1.183
1961–1970
1.635
1971–1980
1.106
1981–1990
311
1991–2000
927
2001–2010
1.035
2011 și după
3.246
ConstanțaRomânia
Clădiri
48.657
Cu adresă
34.704
Cu anul înregistrat
10.433 · 21 %
Înainte de 1978
46 %
Cu numărul de etaje înregistrat
19.984 · 41 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
1.919
Suprafață construită, total (m²)
9.919.711
Firme înregistrate
4.381
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
12.674
2 niveluri
3.537
3 niveluri
1.854
4 niveluri
921
5 niveluri
412
6 niveluri
227
7 niveluri
90
8 niveluri
64
9 niveluri
66
10 sau mai multe niveluri
139
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
385
Pe imagini nedatate
381

Când au fost construite. 10.433 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
167
1920–1945
823
1946–1960
1.183
1961–1970
1.635
1971–1980
1.106
1981–1990
311
1991–2000
927
2001–2010
1.035
2011 și după
3.246

Câte etaje au. 19.984 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
12.674
2 niveluri
3.537
3 niveluri
1.854
4 niveluri
921
5 niveluri
412
6 niveluri
227
7 niveluri
90
8 niveluri
64
9 niveluri
66
10 sau mai multe niveluri
139

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Constanța. Străzile din Constanța pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 385 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 4 din 1.540 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
385
Pe imagini nedatate
381
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
1.540
Cu panouri
4
Pondere
0,3 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
9.919.711

46 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
10.433 · 21 %
Înainte de 1978
46 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.