Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Ploiești

36.544 de clădiri în Ploiești. 59 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
136
1920–1945
482
1946–1960
777
1961–1970
391
1971–1980
296
1981–1990
104
1991–2000
409
2001–2010
270
2011 și după
606
PloieștiPrahova
Clădiri
36.544
Cu adresă
28.364
Cu anul înregistrat
3.471 · 9 %
Înainte de 1978
59 %
Cu numărul de etaje înregistrat
12.326 · 34 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
412
Suprafață construită, total (m²)
6.867.815
Firme înregistrate
5.558
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
7.741
2 niveluri
3.025
3 niveluri
1.148
4 niveluri
238
5 niveluri
66
6 niveluri
36
7 niveluri
23
8 niveluri
15
9 niveluri
14
10 sau mai multe niveluri
20
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
174
Pe imagini nedatate
166

Când au fost construite. 3.471 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
136
1920–1945
482
1946–1960
777
1961–1970
391
1971–1980
296
1981–1990
104
1991–2000
409
2001–2010
270
2011 și după
606

Câte etaje au. 12.326 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
7.741
2 niveluri
3.025
3 niveluri
1.148
4 niveluri
238
5 niveluri
66
6 niveluri
36
7 niveluri
23
8 niveluri
15
9 niveluri
14
10 sau mai multe niveluri
20

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Ploiești. Străzile din Ploiești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 174 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 8 din 1.414 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
174
Pe imagini nedatate
166
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
1.414
Cu panouri
8
Pondere
0,6 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
6.867.815

59 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
3.471 · 9 %
Înainte de 1978
59 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.