Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Cluj-Napoca

48.958 de clădiri în Cluj-Napoca. 21 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
45
1920–1945
105
1946–1960
210
1961–1970
173
1971–1980
212
1981–1990
133
1991–2000
595
2001–2010
407
2011 și după
1.526
Cluj-NapocaCluj
Clădiri
48.958
Cu adresă
33.466
Cu anul înregistrat
3.406 · 7 %
Înainte de 1978
21 %
Cu numărul de etaje înregistrat
16.363 · 33 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
2.295
Suprafață construită, total (m²)
10.143.215
Firme înregistrate
26.363
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
4.811
2 niveluri
4.533
3 niveluri
4.724
4 niveluri
1.233
5 niveluri
410
6 niveluri
200
7 niveluri
109
8 niveluri
107
9 niveluri
94
10 sau mai multe niveluri
142
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
463
Pe imagini nedatate
420

Când au fost construite. 3.406 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
45
1920–1945
105
1946–1960
210
1961–1970
173
1971–1980
212
1981–1990
133
1991–2000
595
2001–2010
407
2011 și după
1.526

Câte etaje au. 16.363 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
4.811
2 niveluri
4.533
3 niveluri
4.724
4 niveluri
1.233
5 niveluri
410
6 niveluri
200
7 niveluri
109
8 niveluri
107
9 niveluri
94
10 sau mai multe niveluri
142

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Cluj-Napoca. Străzile din Cluj-Napoca pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 463 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 43 din 4.722 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2021 și 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
463
Pe imagini nedatate
420
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2021 și 2022
Acoperișuri verificate
4.722
Cu panouri
43
Pondere
0,9 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
10.143.215

21 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
3.406 · 7 %
Înainte de 1978
21 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.