Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Predeal

3.305 clădiri în Predeal. 27 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
30
1920–1945
52
1946–1960
12
1961–1970
13
1971–1980
18
1981–1990
6
1991–2000
68
2001–2010
92
2011 și după
151
PredealBrașov
Clădiri
3.305
Cu adresă
1.863
Cu anul înregistrat
442 · 13 %
Înainte de 1978
27 %
Cu numărul de etaje înregistrat
893 · 27 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
216
Suprafață construită, total (m²)
484.738
Firme înregistrate
186
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
276
2 niveluri
191
3 niveluri
210
4 niveluri
134
5 niveluri
55
6 niveluri
21
7 niveluri
2
8 niveluri
2
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
1
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
3

Când au fost construite. 442 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
30
1920–1945
52
1946–1960
12
1961–1970
13
1971–1980
18
1981–1990
6
1991–2000
68
2001–2010
92
2011 și după
151

Câte etaje au. 893 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
276
2 niveluri
191
3 niveluri
210
4 niveluri
134
5 niveluri
55
6 niveluri
21
7 niveluri
2
8 niveluri
2
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
1

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Predeal. Străzile din Predeal pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 3 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
3
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
484.738

27 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
442 · 13 %
Înainte de 1978
27 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.