Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Acățari

4.550 de clădiri în Acățari. 59 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
19
1920–1945
54
1946–1960
145
1961–1970
181
1971–1980
107
1981–1990
68
1991–2000
111
2001–2010
21
2011 și după
102
AcățariMureș
Clădiri
4.550
Cu adresă
2.387
Cu anul înregistrat
808 · 18 %
Înainte de 1978
59 %
Cu numărul de etaje înregistrat
1.232 · 27 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
4
Suprafață construită, total (m²)
442.444
Firme înregistrate
0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
837
2 niveluri
343
3 niveluri
48
4 niveluri
3
5 niveluri
1
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Când au fost construite. 808 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
19
1920–1945
54
1946–1960
145
1961–1970
181
1971–1980
107
1981–1990
68
1991–2000
111
2001–2010
21
2011 și după
102

Câte etaje au. 1.232 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
837
2 niveluri
343
3 niveluri
48
4 niveluri
3
5 niveluri
1
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5
Clădire Înălțime
1 Strada Principala 200, Acățari 5 etaje
2 187 214, Acățari 4 etaje
3 353 111A, Acățari 4 etaje
4 895 99B, Acățari 4 etaje
5 208 107A, Stejeriș 3 etaje

Străzile din Acățari. Străzile din Acățari pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 30
Stradă Clădiri
1 1 20
2 56 19
3 -Fn1- 17
4 38 16
5 25 14
6 598 13
7 630 12
8 187 11
9 895 11
10 -Fn2- 11
11 353 9
12 208 7
13 352 7
14 370 6
15 685 6
16 86 6
17 182 5
18 188 5
19 285 5
20 230 4
21 712 4
22 98 4
23 Drum național 187 4
24 123 3
25 143 3
26 155 3
27 181 3
28 204 3
29 33 3
30 376 3

59 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
808 · 18 %
Înainte de 1978
59 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.