Clădirile din Agapia
5.815 clădiri în Agapia. 53 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 7
- 1920–1945
- 82
- 1946–1960
- 195
- 1961–1970
- 178
- 1971–1980
- 102
- 1981–1990
- 73
- 1991–2000
- 150
- 2001–2010
- 73
- 2011 și după
- 143
AgapiaNeamț
- Clădiri
- 5.815
- Cu adresă
- 1.971
- Cu anul înregistrat
- 1.003 · 17 %
- Înainte de 1978
- 53 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.506 · 26 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 13
- Suprafață construită, total (m²)
- 492.949
- Firme înregistrate
- 40
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.291
- 2 niveluri
- 159
- 3 niveluri
- 43
- 4 niveluri
- 12
- 5 niveluri
- 1
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Verificate pe imagini aeriene
- Acoperișuri verificate
- 2
- Cu panouri
- 0
- Pondere
- 0 %
Când au fost construite. 1.003 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 7 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 82 | |
| 1946–1960 | 195 | |
| 1961–1970 | 178 | |
| 1971–1980 | 102 | |
| 1981–1990 | 73 | |
| 1991–2000 | 150 | |
| 2001–2010 | 73 | |
| 2011 și după | 143 |
Câte etaje au. 1.506 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.291 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 159 | |
| 3 niveluri | 43 | |
| 4 niveluri | 12 | |
| 5 niveluri | 1 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Veronica Micle 29, Varatec | 4 etaje |
| 2 | Pensiunilor 21, Agapia | 4 etaje |
| 3 | Strada Mihai Eminescu 134, Filioara | 4 etaje |
| 4 | Nicolae Iorga 140, Agapia | 4 etaje |
| 5 | Strada Lahovari 35, Varatec | 4 etaje |
Străzile din Agapia. Străzile din Agapia pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Nicolae Iorga | 71 |
| 2 | Mihai Eminescu | 40 |
| 3 | Sfantul Nicolae | 37 |
| 4 | Filioru | 27 |
| 5 | Stefan cel Mare | 22 |
| 6 | Strada Codrii de Aramă | 15 |
| 7 | Lahovari | 14 |
| 8 | Pensiunilor | 11 |
| 9 | Magazia | 10 |
| 10 | Paraului | 9 |
| 11 | Stejari | 9 |
| 12 | Agapia Veche | 8 |
| 13 | Dumbrava | 8 |
| 14 | Gropi | 8 |
| 15 | Strada Pădurea de Argint | 8 |
| 16 | Strada Principală | 8 |
| 17 | Strada Ulița Țărnii | 8 |
| 18 | Boureanu | 7 |
| 19 | Tineretului | 6 |
| 20 | Bisericii | 5 |
| 21 | Fermei | 5 |
| 22 | Strada Lăzărescu | 5 |
| 23 | Strada Malini | 5 |
| 24 | Closcoaia | 4 |
| 25 | Dealu Mic | 4 |
| 26 | Paraul Rece | 4 |
| 27 | Secatura | 4 |
| 28 | Dealul Ciorii | 3 |
| 29 | Filioru | 3 |
| 30 | Fundatura Filioru | 3 |
0 din 2 acoperișuri verificate pe imagini aeriene aveau panouri.
Verificate pe imagini aeriene
- Acoperișuri verificate
- 2
- Cu panouri
- 0
- Pondere
- 0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 492.949
53 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.003 · 17 %
- Înainte de 1978
- 53 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.