Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Alba Iulia

22.721 de clădiri în Alba Iulia. 25 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
82
1920–1945
219
1946–1960
775
1961–1970
431
1971–1980
452
1981–1990
612
1991–2000
789
2001–2010
966
2011 și după
2.925
Alba IuliaAlba
Clădiri
22.721
Cu adresă
15.949
Cu anul înregistrat
7.251 · 32 %
Înainte de 1978
25 %
Cu numărul de etaje înregistrat
11.195 · 49 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
315
Suprafață construită, total (m²)
3.766.347
Firme înregistrate
2.468
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
5.203
2 niveluri
3.510
3 niveluri
2.167
4 niveluri
174
5 niveluri
72
6 niveluri
27
7 niveluri
26
8 niveluri
2
9 niveluri
9
10 sau mai multe niveluri
5
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
313

Când au fost construite. 7.251 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
82
1920–1945
219
1946–1960
775
1961–1970
431
1971–1980
452
1981–1990
612
1991–2000
789
2001–2010
966
2011 și după
2.925

Câte etaje au. 11.195 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
5.203
2 niveluri
3.510
3 niveluri
2.167
4 niveluri
174
5 niveluri
72
6 niveluri
27
7 niveluri
26
8 niveluri
2
9 niveluri
9
10 sau mai multe niveluri
5

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Alba Iulia. Străzile din Alba Iulia pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 313 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
313
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
3.766.347

25 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
7.251 · 32 %
Înainte de 1978
25 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.