Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Amara

7.331 de clădiri în Amara. 45 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
3
1920–1945
50
1946–1960
187
1961–1970
217
1971–1980
274
1981–1990
87
1991–2000
259
2001–2010
134
2011 și după
279
AmaraIalomița
Clădiri
7.331
Cu adresă
3.610
Cu anul înregistrat
1.490 · 20 %
Înainte de 1978
45 %
Cu numărul de etaje înregistrat
2.539 · 35 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
3
Suprafață construită, total (m²)
627.417
Firme înregistrate
40
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
2.329
2 niveluri
191
3 niveluri
16
4 niveluri
1
5 niveluri
0
6 niveluri
1
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
2

Când au fost construite. 1.490 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
3
1920–1945
50
1946–1960
187
1961–1970
217
1971–1980
274
1981–1990
87
1991–2000
259
2001–2010
134
2011 și după
279

Câte etaje au. 2.539 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
2.329
2 niveluri
191
3 niveluri
16
4 niveluri
1
5 niveluri
0
6 niveluri
1
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
1
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Amara. Străzile din Amara pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 2 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
2
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
627.417

45 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.490 · 20 %
Înainte de 1978
45 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.