Clădirile din Ardud
6.345 de clădiri în Ardud. 55 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 35
- 1920–1945
- 76
- 1946–1960
- 263
- 1961–1970
- 346
- 1971–1980
- 292
- 1981–1990
- 194
- 1991–2000
- 200
- 2001–2010
- 40
- 2011 și după
- 256
ArdudSatu Mare
- Clădiri
- 6.345
- Cu adresă
- 3.501
- Cu anul înregistrat
- 1.702 · 27 %
- Înainte de 1978
- 55 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.923 · 30 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 4
- Suprafață construită, total (m²)
- 710.329
- Firme înregistrate
- 128
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.658
- 2 niveluri
- 236
- 3 niveluri
- 25
- 4 niveluri
- 2
- 5 niveluri
- 1
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 1
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 5
Când au fost construite. 1.702 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 35 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 76 | |
| 1946–1960 | 263 | |
| 1961–1970 | 346 | |
| 1971–1980 | 292 | |
| 1981–1990 | 194 | |
| 1991–2000 | 200 | |
| 2001–2010 | 40 | |
| 2011 și după | 256 |
Câte etaje au. 1.923 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.658 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 236 | |
| 3 niveluri | 25 | |
| 4 niveluri | 2 | |
| 5 niveluri | 1 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 1 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Pusta 27, Gerăușa | 14 etaje |
| 2 | Strada Florilor 40, Ardud | 5 etaje |
| 3 | Strada Nouă 1, Ardud | 4 etaje |
| 4 | Strada Cetății 32, Ardud | 4 etaje |
| 5 | Strada Ardudul Mic 16 A, Ardud | 3 etaje |
Străzile din Ardud. Străzile din Ardud pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală | 80 |
| 2 | Avram Iancu | 44 |
| 3 | București | 36 |
| 4 | Strada Nicolae Bălcescu | 28 |
| 5 | Strada Satmarului | 28 |
| 6 | Ștefan cel Mare | 26 |
| 7 | Strada Sătmărel | 24 |
| 8 | Veronica Micle | 22 |
| 9 | Viitorului | 21 |
| 10 | Strada Ardudul Mic | 19 |
| 11 | Cetății | 18 |
| 12 | Ghirișa | 18 |
| 13 | Căpitan Baba Novac | 16 |
| 14 | Gării | 16 |
| 15 | Mihai Viteazul | 16 |
| 16 | Strada Ardudului | 16 |
| 17 | Crucii | 15 |
| 18 | Mihai Viteazul | 15 |
| 19 | Dragoș Vodă | 13 |
| 20 | Strada Bucureștiului | 13 |
| 21 | Avram Iancu | 12 |
| 22 | Strada Florilor | 12 |
| 23 | Strada Viilor | 12 |
| 24 | Pusta | 11 |
| 25 | Miorița | 10 |
| 26 | Dalată | 9 |
| 27 | Strada Rozelor | 9 |
| 28 | Florilor | 8 |
| 29 | Lacului | 8 |
| 30 | Nicolae Bălcescu | 8 |
Panouri solare văzute pe 5 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 5
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 710.329
55 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.702 · 27 %
- Înainte de 1978
- 55 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.