Clădirile din Asău
6.823 de clădiri în Asău. 68 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 12
- 1920–1945
- 85
- 1946–1960
- 234
- 1961–1970
- 135
- 1971–1980
- 114
- 1981–1990
- 37
- 1991–2000
- 69
- 2001–2010
- 41
- 2011 și după
- 99
AsăuBacău
- Clădiri
- 6.823
- Cu adresă
- 4.366
- Cu anul înregistrat
- 826 · 12 %
- Înainte de 1978
- 68 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 5.110 · 75 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 2
- Suprafață construită, total (m²)
- 534.625
- Firme înregistrate
- 48
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 4.816
- 2 niveluri
- 279
- 3 niveluri
- 13
- 4 niveluri
- 2
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 2
Când au fost construite. 826 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 12 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 85 | |
| 1946–1960 | 234 | |
| 1961–1970 | 135 | |
| 1971–1980 | 114 | |
| 1981–1990 | 37 | |
| 1991–2000 | 69 | |
| 2001–2010 | 41 | |
| 2011 și după | 99 |
Câte etaje au. 5.110 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 4.816 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 279 | |
| 3 niveluri | 13 | |
| 4 niveluri | 2 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Eroilor 34, Asău | 4 etaje |
| 2 | Strada Valea Asaului 325, Apa Asău | 3 etaje |
| 3 | Strada Speranței 13, Asău | 3 etaje |
| 4 | Strada Școlii 12, Asău | 3 etaje |
| 5 | Strada Valea Asăului 319, Apa Asău | 3 etaje |
Străzile din Asău. Străzile din Asău pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Valea Asăului | 74 |
| 2 | Strada Unirii | 58 |
| 3 | Eroilor | 31 |
| 4 | Strada Luncii | 31 |
| 5 | Strada Muntelui | 30 |
| 6 | Strada Pietrosu | 24 |
| 7 | Strada Trotuș | 15 |
| 8 | Strada Sub Osoi | 13 |
| 9 | Prieteniei | 12 |
| 10 | Strada Chinetului | 12 |
| 11 | Strada Clubului | 8 |
| 12 | Strada Fundul Străjii | 8 |
| 13 | Strada Pârâul Ciungiului | 8 |
| 14 | Strada Caralița | 6 |
| 15 | Strada Nucului | 6 |
| 16 | Strada Primăverii | 6 |
| 17 | 24 Ianuarie | 5 |
| 18 | Biruinței | 5 |
| 19 | Strada Agăștinului | 5 |
| 20 | Strada Pinului | 5 |
| 21 | Strada Poștei | 5 |
| 22 | Strada Speranței | 5 |
| 23 | Strada Arinilor | 4 |
| 24 | Strada Bisericii | 4 |
| 25 | Strada Forestierului | 4 |
| 26 | Strada Preot Misăilă | 4 |
| 27 | Strada Beria | 3 |
| 28 | Strada Bradului | 3 |
| 29 | Strada Fagului | 3 |
| 30 | Strada Islaz Chinet | 3 |
Panouri solare văzute pe 2 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 2
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 534.625
68 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 826 · 12 %
- Înainte de 1978
- 68 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.