Clădirile din Băbeni
8.201 clădiri în Băbeni. 47 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 8
- 1920–1945
- 63
- 1946–1960
- 282
- 1961–1970
- 317
- 1971–1980
- 291
- 1981–1990
- 205
- 1991–2000
- 351
- 2001–2010
- 116
- 2011 și după
- 213
BăbeniVâlcea
- Clădiri
- 8.201
- Cu adresă
- 3.804
- Cu anul înregistrat
- 1.846 · 23 %
- Înainte de 1978
- 47 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.865 · 35 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 15
- Suprafață construită, total (m²)
- 683.548
- Firme înregistrate
- 36
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.355
- 2 niveluri
- 451
- 3 niveluri
- 44
- 4 niveluri
- 8
- 5 niveluri
- 4
- 6 niveluri
- 3
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 22
Când au fost construite. 1.846 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 8 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 63 | |
| 1946–1960 | 282 | |
| 1961–1970 | 317 | |
| 1971–1980 | 291 | |
| 1981–1990 | 205 | |
| 1991–2000 | 351 | |
| 2001–2010 | 116 | |
| 2011 și după | 213 |
Câte etaje au. 2.865 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.355 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 451 | |
| 3 niveluri | 44 | |
| 4 niveluri | 8 | |
| 5 niveluri | 4 | |
| 6 niveluri | 3 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Români 124, Români | 4 etaje |
| 2 | nr. 124, Români | 4 etaje |
| 3 | Strada Dragoș Vrânceanu 84, Băbeni | 4 etaje |
| 4 | Calea lui Traian 124, Băbeni | 3 etaje |
| 5 | Bistriței 46, Băbeni | 3 etaje |
Străzile din Băbeni. Străzile din Băbeni pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Calea lui Traian | 84 |
| 2 | Calea lui Traian | 78 |
| 3 | Dragoș Vranceanu | 50 |
| 4 | Petrolului | 49 |
| 5 | Unirii | 34 |
| 6 | Ungureni | 33 |
| 7 | Români | 30 |
| 8 | Bistriței | 27 |
| 9 | Papoiești | 19 |
| 10 | Strada Raioasa | 19 |
| 11 | Calea lui Traian | 18 |
| 12 | Luncavăț | 18 |
| 13 | Ariei | 14 |
| 14 | Lahovary | 14 |
| 15 | Strada Uzinei | 14 |
| 16 | Valea Împăratului | 14 |
| 17 | Strada Brancusi | 13 |
| 18 | Strada Plopilor | 13 |
| 19 | Teilor | 13 |
| 20 | Oromului | 12 |
| 21 | Șonești | 12 |
| 22 | Valea-Mare | 12 |
| 23 | Bonciu | 10 |
| 24 | Strada Capul-Dealului | 10 |
| 25 | Strada Tineretului | 10 |
| 26 | Mărculești | 9 |
| 27 | Pădurețu | 9 |
| 28 | Sondelor | 9 |
| 29 | Strada Parcului | 9 |
| 30 | Coloniei | 7 |
Panouri solare văzute pe 22 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 22
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 683.548
47 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.846 · 23 %
- Înainte de 1978
- 47 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.