Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Bacău

26.062 de clădiri în Bacău. 31 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
71
1920–1945
140
1946–1960
379
1961–1970
365
1971–1980
205
1981–1990
102
1991–2000
562
2001–2010
528
2011 și după
1.193
BacăuRomânia
Clădiri
26.062
Cu adresă
16.962
Cu anul înregistrat
3.545 · 14 %
Înainte de 1978
31 %
Cu numărul de etaje înregistrat
10.399 · 40 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
621
Suprafață construită, total (m²)
5.385.369
Firme înregistrate
1.334
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
7.313
2 niveluri
1.896
3 niveluri
569
4 niveluri
210
5 niveluri
286
6 niveluri
32
7 niveluri
18
8 niveluri
19
9 niveluri
10
10 sau mai multe niveluri
46
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
165
Pe imagini nedatate
163

Când au fost construite. 3.545 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
71
1920–1945
140
1946–1960
379
1961–1970
365
1971–1980
205
1981–1990
102
1991–2000
562
2001–2010
528
2011 și după
1.193

Câte etaje au. 10.399 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
7.313
2 niveluri
1.896
3 niveluri
569
4 niveluri
210
5 niveluri
286
6 niveluri
32
7 niveluri
18
8 niveluri
19
9 niveluri
10
10 sau mai multe niveluri
46

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Bacău. Străzile din Bacău pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 165 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 2 din 600 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
165
Pe imagini nedatate
163
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
600
Cu panouri
2
Pondere
0,3 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
5.385.369

31 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
3.545 · 14 %
Înainte de 1978
31 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.