Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Baia Mare

23.115 clădiri în Baia Mare. 30 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
47
1920–1945
148
1946–1960
472
1961–1970
407
1971–1980
491
1981–1990
304
1991–2000
669
2001–2010
581
2011 și după
1.609
Baia MareMaramureș
Clădiri
23.115
Cu adresă
13.704
Cu anul înregistrat
4.728 · 20 %
Înainte de 1978
30 %
Cu numărul de etaje înregistrat
7.994 · 35 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
340
Suprafață construită, total (m²)
4.632.900
Firme înregistrate
5.162
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
4.268
2 niveluri
2.345
3 niveluri
1.041
4 niveluri
194
5 niveluri
65
6 niveluri
35
7 niveluri
27
8 niveluri
7
9 niveluri
3
10 sau mai multe niveluri
9
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
61
Pe imagini nedatate
50

Când au fost construite. 4.728 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
47
1920–1945
148
1946–1960
472
1961–1970
407
1971–1980
491
1981–1990
304
1991–2000
669
2001–2010
581
2011 și după
1.609

Câte etaje au. 7.994 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
4.268
2 niveluri
2.345
3 niveluri
1.041
4 niveluri
194
5 niveluri
65
6 niveluri
35
7 niveluri
27
8 niveluri
7
9 niveluri
3
10 sau mai multe niveluri
9

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Baia Mare. Străzile din Baia Mare pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 61 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 11 din 1.313 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
61
Pe imagini nedatate
50
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
1.313
Cu panouri
11
Pondere
0,8 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
4.632.900

30 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
4.728 · 20 %
Înainte de 1978
30 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.