Clădirile din Băicoi
12.670 de clădiri în Băicoi. 55 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 17
- 1920–1945
- 94
- 1946–1960
- 245
- 1961–1970
- 129
- 1971–1980
- 152
- 1981–1990
- 62
- 1991–2000
- 109
- 2001–2010
- 53
- 2011 și după
- 233
BăicoiPrahova
- Clădiri
- 12.670
- Cu adresă
- 7.371
- Cu anul înregistrat
- 1.094 · 9 %
- Înainte de 1978
- 55 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 3.725 · 29 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 24
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.440.622
- Firme înregistrate
- 345
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.631
- 2 niveluri
- 863
- 3 niveluri
- 207
- 4 niveluri
- 17
- 5 niveluri
- 6
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 1
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 39
Când au fost construite. 1.094 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 17 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 94 | |
| 1946–1960 | 245 | |
| 1961–1970 | 129 | |
| 1971–1980 | 152 | |
| 1981–1990 | 62 | |
| 1991–2000 | 109 | |
| 2001–2010 | 53 | |
| 2011 și după | 233 |
Câte etaje au. 3.725 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.631 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 863 | |
| 3 niveluri | 207 | |
| 4 niveluri | 17 | |
| 5 niveluri | 6 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 1 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Horia 86, Tufeni | 4 etaje |
| 2 | Piatra Craiului 37, Țintea | 4 etaje |
| 3 | Crișului 29A, Țintea | 4 etaje |
| 4 | Înfrățirii 12, Liliești | 4 etaje |
| 5 | Crișan 5, Băicoi | 4 etaje |
Străzile din Băicoi. Străzile din Băicoi pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Republicii | 56 |
| 2 | Strada Independenței | 22 |
| 3 | Strada Înfrățirii | 17 |
| 4 | Unirii | 17 |
| 5 | Carpați | 16 |
| 6 | Horia | 14 |
| 7 | Independenței | 13 |
| 8 | Oltului | 12 |
| 9 | Postăvarului | 12 |
| 10 | Dîmbului | 10 |
| 11 | George Coșbuc | 10 |
| 12 | Independenței | 10 |
| 13 | Lăcrămioarelor | 10 |
| 14 | Piatra Craiului | 10 |
| 15 | Popa Șapcă | 10 |
| 16 | 23 August | 9 |
| 17 | 9 Mai | 8 |
| 18 | Dorobanți | 8 |
| 19 | Dorobanți | 8 |
| 20 | Strada Piatra Craiului | 8 |
| 21 | Zorilor | 8 |
| 22 | Crișului | 7 |
| 23 | Democrației | 7 |
| 24 | Gheorghe Lazăr | 7 |
| 25 | Industrias Dumitru Mociornița | 7 |
| 26 | Înfrățirii | 7 |
| 27 | Strada 9mai | 7 |
| 28 | Crișan | 6 |
| 29 | Primăverii | 6 |
| 30 | Soseaua Nationala Dn1 | 6 |
Panouri solare văzute pe 39 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 39
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.440.622
55 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.094 · 9 %
- Înainte de 1978
- 55 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.