Clădirile din Bălcești
7.513 clădiri în Bălcești. 54 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 19
- 1920–1945
- 145
- 1946–1960
- 202
- 1961–1970
- 395
- 1971–1980
- 183
- 1981–1990
- 270
- 1991–2000
- 272
- 2001–2010
- 35
- 2011 și după
- 98
BălceștiVâlcea
- Clădiri
- 7.513
- Cu adresă
- 3.534
- Cu anul înregistrat
- 1.619 · 22 %
- Înainte de 1978
- 54 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.360 · 31 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 9
- Suprafață construită, total (m²)
- 519.329
- Firme înregistrate
- 42
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.029
- 2 niveluri
- 277
- 3 niveluri
- 45
- 4 niveluri
- 6
- 5 niveluri
- 3
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 1.619 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 19 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 145 | |
| 1946–1960 | 202 | |
| 1961–1970 | 395 | |
| 1971–1980 | 183 | |
| 1981–1990 | 270 | |
| 1991–2000 | 272 | |
| 2001–2010 | 35 | |
| 2011 și după | 98 |
Câte etaje au. 2.360 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.029 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 277 | |
| 3 niveluri | 45 | |
| 4 niveluri | 6 | |
| 5 niveluri | 3 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Policlinicii 1, Bălcești | 4 etaje |
| 2 | Strada 1 Decembrie 1, Bălcești | 4 etaje |
| 3 | Strada Mihai Viteazu 4B, Benești | 4 etaje |
| 4 | Strada Delureni 3, Bălcești | 4 etaje |
| 5 | Alee Petrache Poenaru 5, Bălcești | 3 etaje |
Străzile din Bălcești. Străzile din Bălcești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada 1 Decembrie | 131 |
| 2 | Gorunești | 79 |
| 3 | Cpt. Grigore Otetelișanu | 59 |
| 4 | Strada Mihai Viteazu | 42 |
| 5 | Strada Ulicioiu | 41 |
| 6 | Strada Tudor Vladimirescu | 34 |
| 7 | Strada Capitan Grigore Otetelisanu | 24 |
| 8 | Poporului | 22 |
| 9 | Cale Craiovei | 18 |
| 10 | Strada Deputat Anton Mițaru | 18 |
| 11 | Strada Oltetului | 16 |
| 12 | Iancu Jianu | 15 |
| 13 | Poieni | 14 |
| 14 | Strada Acad. Neagoe Gheorghe | 14 |
| 15 | Strada Cpt. Gr. Otetelisanu | 14 |
| 16 | Ecaterina Teodoroiu | 13 |
| 17 | Strada Cerna | 13 |
| 18 | Strada Pajurei | 12 |
| 19 | Strada Preot Leon Dumitrescu | 12 |
| 20 | Ion Mincu | 10 |
| 21 | Strada Palei | 10 |
| 22 | Strada Vasilati | 9 |
| 23 | Strada Delureni | 8 |
| 24 | Strada Popești | 6 |
| 25 | Calea Craiovei | 5 |
| 26 | Strada Dep. Anton Mițaru | 5 |
| 27 | Strada Prof. Gh. Bogheanu | 5 |
| 28 | Alee Petrache Poenaru | 4 |
| 29 | Aninoasa | 4 |
| 30 | Policlinicii | 4 |
54 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.619 · 22 %
- Înainte de 1978
- 54 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.