Clădirile din Bălțătești
4.327 de clădiri în Bălțătești. 56 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 3
- 1920–1945
- 30
- 1946–1960
- 151
- 1961–1970
- 179
- 1971–1980
- 139
- 1981–1990
- 101
- 1991–2000
- 127
- 2001–2010
- 35
- 2011 și după
- 73
BălțăteștiNeamț
- Clădiri
- 4.327
- Cu adresă
- 1.254
- Cu anul înregistrat
- 838 · 19 %
- Înainte de 1978
- 56 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 885 · 20 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 5
- Suprafață construită, total (m²)
- 361.336
- Firme înregistrate
- 30
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 784
- 2 niveluri
- 81
- 3 niveluri
- 15
- 4 niveluri
- 3
- 5 niveluri
- 2
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Când au fost construite. 838 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 3 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 30 | |
| 1946–1960 | 151 | |
| 1961–1970 | 179 | |
| 1971–1980 | 139 | |
| 1981–1990 | 101 | |
| 1991–2000 | 127 | |
| 2001–2010 | 35 | |
| 2011 și după | 73 |
Câte etaje au. 885 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 784 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 81 | |
| 3 niveluri | 15 | |
| 4 niveluri | 3 | |
| 5 niveluri | 2 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada serg. maj. tr. Vasile Enachescu 2, Bălțătești | 5 etaje |
| 2 | serg. maj. tr. Vasile Enachescu 4, Bălțătești | 4 etaje |
| 3 | Strada Văratec 3, Bălțătești | 3 etaje |
| 4 | Malinului 8, Bălțătești | 3 etaje |
| 5 | Cimpului 4, Bălțătești | 3 etaje |
Străzile din Bălțătești. Străzile din Bălțătești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 24
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Florilor | 42 |
| 2 | serg. maj. tr. Vasile Enachescu | 32 |
| 3 | Vadului | 24 |
| 4 | Principala | 23 |
| 5 | Hameiului | 12 |
| 6 | Primaverii | 8 |
| 7 | Strada Zambresti | 8 |
| 8 | Lt. Iorgu si Slt. Virgil Popescu | 7 |
| 9 | Radu Gheorghiu | 7 |
| 10 | Slt. Mihai Oprea | 7 |
| 11 | Strada Stejarului | 7 |
| 12 | Ciresilor | 6 |
| 13 | Codrului | 5 |
| 14 | Strada Orhideelor | 5 |
| 15 | Cimpului | 4 |
| 16 | Cornului | 4 |
| 17 | Lamaitei | 4 |
| 18 | Strada Bisericii | 4 |
| 19 | Strada Macesului | 4 |
| 20 | Strada Văratec | 4 |
| 21 | Bradului | 3 |
| 22 | Crinului | 3 |
| 23 | Freziei | 3 |
| 24 | Nucilor | 3 |
Panouri solare văzute pe 1 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 1
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 361.336
56 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 838 · 19 %
- Înainte de 1978
- 56 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.