Clădirile din Barcea
5.060 de clădiri în Barcea. 55 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 5
- 1920–1945
- 28
- 1946–1960
- 107
- 1961–1970
- 101
- 1971–1980
- 50
- 1981–1990
- 25
- 1991–2000
- 43
- 2001–2010
- 21
- 2011 și după
- 126
BarceaGalați
- Clădiri
- 5.060
- Cu adresă
- 3.049
- Cu anul înregistrat
- 506 · 10 %
- Înainte de 1978
- 55 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.969 · 59 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 727.163
- Firme înregistrate
- 89
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.692
- 2 niveluri
- 266
- 3 niveluri
- 11
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 2
Când au fost construite. 506 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 5 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 28 | |
| 1946–1960 | 107 | |
| 1961–1970 | 101 | |
| 1971–1980 | 50 | |
| 1981–1990 | 25 | |
| 1991–2000 | 43 | |
| 2001–2010 | 21 | |
| 2011 și după | 126 |
Câte etaje au. 2.969 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.692 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 266 | |
| 3 niveluri | 11 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Caminului 1145, Barcea | 3 etaje |
| 2 | Strada Fermelor 459, Barcea | 3 etaje |
| 3 | Mihai Eminescu 247, Barcea | 2 etaje |
| 4 | Mihai Eminescu 1, Barcea | 2 etaje |
| 5 | Strada Elena Doamna 88, Barcea | 2 etaje |
Străzile din Barcea. Străzile din Barcea pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 26
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Mihai Eminescu | 124 |
| 2 | Strada Caminului | 48 |
| 3 | Strada Margaretelor | 45 |
| 4 | Duzilor | 17 |
| 5 | Alee Scolii | 15 |
| 6 | Strada Cotul lui Mircea | 12 |
| 7 | Strada George Coșbuc | 12 |
| 8 | Strada Preot Pacuraru | 12 |
| 9 | Strada Tiglina | 11 |
| 10 | Strada Depozitului | 9 |
| 11 | Strada Orzariei | 8 |
| 12 | Panselutelor | 7 |
| 13 | Strada Elena Doamna | 7 |
| 14 | Bisericii | 5 |
| 15 | Crizantemelor | 5 |
| 16 | Strada Florilor | 5 |
| 17 | Strada Morii | 5 |
| 18 | Ghioceilor | 4 |
| 19 | Iasomiei | 4 |
| 20 | Strada Teilor | 4 |
| 21 | Mihail Kogalniceanu | 3 |
| 22 | Strada Balta | 3 |
| 23 | Strada Crinului | 3 |
| 24 | Strada Dispensarului | 3 |
| 25 | Strada Islazului | 3 |
| 26 | Strada Macilor | 3 |
Panouri solare văzute pe 2 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 2
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 727.163
55 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 506 · 10 %
- Înainte de 1978
- 55 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.