Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Bârnova

8.211 clădiri în Bârnova. 8 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
4
1920–1945
12
1946–1960
76
1961–1970
39
1971–1980
52
1981–1990
39
1991–2000
149
2001–2010
175
2011 și după
1.518
BârnovaIași
Clădiri
8.211
Cu adresă
4.171
Cu anul înregistrat
2.064 · 25 %
Înainte de 1978
8 %
Cu numărul de etaje înregistrat
2.814 · 34 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
98
Suprafață construită, total (m²)
687.758
Firme înregistrate
357
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.317
2 niveluri
1.091
3 niveluri
308
4 niveluri
41
5 niveluri
24
6 niveluri
18
7 niveluri
12
8 niveluri
3
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
92

Când au fost construite. 2.064 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
4
1920–1945
12
1946–1960
76
1961–1970
39
1971–1980
52
1981–1990
39
1991–2000
149
2001–2010
175
2011 și după
1.518

Câte etaje au. 2.814 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.317
2 niveluri
1.091
3 niveluri
308
4 niveluri
41
5 niveluri
24
6 niveluri
18
7 niveluri
12
8 niveluri
3
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Bârnova. Străzile din Bârnova pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 92 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
92
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
687.758

8 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
2.064 · 25 %
Înainte de 1978
8 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.