Clădirile din Berca
7.027 de clădiri în Berca. 54 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 9
- 1920–1945
- 53
- 1946–1960
- 205
- 1961–1970
- 235
- 1971–1980
- 163
- 1981–1990
- 73
- 1991–2000
- 177
- 2001–2010
- 76
- 2011 și după
- 193
BercaBuzău
- Clădiri
- 7.027
- Cu adresă
- 2.338
- Cu anul înregistrat
- 1.184 · 17 %
- Înainte de 1978
- 54 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.406 · 34 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 31
- Suprafață construită, total (m²)
- 618.515
- Firme înregistrate
- 31
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.034
- 2 niveluri
- 309
- 3 niveluri
- 32
- 4 niveluri
- 11
- 5 niveluri
- 20
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 3
Când au fost construite. 1.184 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 9 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 53 | |
| 1946–1960 | 205 | |
| 1961–1970 | 235 | |
| 1971–1980 | 163 | |
| 1981–1990 | 73 | |
| 1991–2000 | 177 | |
| 2001–2010 | 76 | |
| 2011 și după | 193 |
Câte etaje au. 2.406 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.034 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 309 | |
| 3 niveluri | 32 | |
| 4 niveluri | 11 | |
| 5 niveluri | 20 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Mocanului 103, Joseni | 4 etaje |
| 2 | Strada 1 Decembrie 81A, Berca | 3 etaje |
| 3 | Strada 1Decembrie 182, Berca | 3 etaje |
| 4 | Aleea Merilor 173, Pleșești | 3 etaje |
| 5 | Strada Primaverii 150, Pleșești | 3 etaje |
Străzile din Berca. Străzile din Berca pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Brașovului | 40 |
| 2 | Strada 1 Decembrie | 36 |
| 3 | Strada Șoimului | 33 |
| 4 | Strada 1 Decembrie | 28 |
| 5 | Strada Vulcanilor | 25 |
| 6 | Strada 1 Decembrie | 22 |
| 7 | Strada Bisericii | 14 |
| 8 | Strada Fantanii | 14 |
| 9 | Strada Valea Lupului | 14 |
| 10 | Calea Soimului | 13 |
| 11 | Peste Vale | 13 |
| 12 | Strada Stefan Miclea | 13 |
| 13 | Barajului | 12 |
| 14 | Strada Pinului | 12 |
| 15 | Plesesti | 10 |
| 16 | Scolii | 10 |
| 17 | Soseaua Vulcanilor | 10 |
| 18 | Strada 1 Decembrie | 9 |
| 19 | Strada Primaverii | 8 |
| 20 | Brosteni | 7 |
| 21 | Strada 1 Decembrie 1918 | 7 |
| 22 | Strada Mateescu | 7 |
| 23 | Carmangeriei | 6 |
| 24 | Strada Garlei | 6 |
| 25 | Strada Soimului | 6 |
| 26 | Strada 1 Decembrie | 5 |
| 27 | Strada Democratiei | 5 |
| 28 | Strada Hotarasa | 5 |
| 29 | Aleea Izvor | 4 |
| 30 | Alee Merilor | 4 |
Panouri solare văzute pe 3 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 3
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 618.515
54 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.184 · 17 %
- Înainte de 1978
- 54 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.