Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Bistrița

22.108 clădiri în Bistrița. 9 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
40
1920–1945
47
1946–1960
165
1961–1970
84
1971–1980
103
1981–1990
139
1991–2000
313
2001–2010
334
2011 și după
3.320
BistrițaBistrița-Năsăud
Clădiri
22.108
Cu adresă
12.448
Cu anul înregistrat
4.545 · 21 %
Înainte de 1978
9 %
Cu numărul de etaje înregistrat
7.744 · 35 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
311
Suprafață construită, total (m²)
3.942.902
Firme înregistrate
1.750
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
3.681
2 niveluri
2.357
3 niveluri
1.395
4 niveluri
165
5 niveluri
69
6 niveluri
26
7 niveluri
13
8 niveluri
18
9 niveluri
5
10 sau mai multe niveluri
15
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
430

Când au fost construite. 4.545 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
40
1920–1945
47
1946–1960
165
1961–1970
84
1971–1980
103
1981–1990
139
1991–2000
313
2001–2010
334
2011 și după
3.320

Câte etaje au. 7.744 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
3.681
2 niveluri
2.357
3 niveluri
1.395
4 niveluri
165
5 niveluri
69
6 niveluri
26
7 niveluri
13
8 niveluri
18
9 niveluri
5
10 sau mai multe niveluri
15

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Bistrița. Străzile din Bistrița pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 430 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
430
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
3.942.902

9 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
4.545 · 21 %
Înainte de 1978
9 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.