Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Bistrița

6.798 de clădiri în Bistrița. 33 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
7
1920–1945
57
1946–1960
281
1961–1970
213
1971–1980
174
1981–1990
79
1991–2000
249
2001–2010
219
2011 și după
741
BistrițaNeamț
Clădiri
6.798
Cu adresă
3.242
Cu anul înregistrat
2.020 · 30 %
Înainte de 1978
33 %
Cu numărul de etaje înregistrat
2.489 · 37 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
57
Suprafață construită, total (m²)
603.111
Firme înregistrate
53
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.495
2 niveluri
729
3 niveluri
208
4 niveluri
44
5 niveluri
12
6 niveluri
1
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
17

Când au fost construite. 2.020 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
7
1920–1945
57
1946–1960
281
1961–1970
213
1971–1980
174
1981–1990
79
1991–2000
249
2001–2010
219
2011 și după
741

Câte etaje au. 2.489 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.495
2 niveluri
729
3 niveluri
208
4 niveluri
44
5 niveluri
12
6 niveluri
1
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Bistrița. Străzile din Bistrița pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 17 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
17
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
603.111

33 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
2.020 · 30 %
Înainte de 1978
33 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.