Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Blejoi

7.096 de clădiri în Blejoi. 21 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
0
1920–1945
8
1946–1960
39
1961–1970
39
1971–1980
60
1981–1990
32
1991–2000
114
2001–2010
64
2011 și după
239
BlejoiPrahova
Clădiri
7.096
Cu adresă
5.066
Cu anul înregistrat
595 · 8 %
Înainte de 1978
21 %
Cu numărul de etaje înregistrat
5.247 · 74 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
63
Suprafață construită, total (m²)
1.101.343
Firme înregistrate
147
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
3.394
2 niveluri
1.442
3 niveluri
348
4 niveluri
47
5 niveluri
7
6 niveluri
8
7 niveluri
1
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
89
Pe imagini nedatate
88

Când au fost construite. 595 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
0
1920–1945
8
1946–1960
39
1961–1970
39
1971–1980
60
1981–1990
32
1991–2000
114
2001–2010
64
2011 și după
239

Câte etaje au. 5.247 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
3.394
2 niveluri
1.442
3 niveluri
348
4 niveluri
47
5 niveluri
7
6 niveluri
8
7 niveluri
1
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Blejoi. Străzile din Blejoi pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 89 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 1 din 14 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
89
Pe imagini nedatate
88
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
14
Cu panouri
1
Pondere
7 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
1.101.343

21 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
595 · 8 %
Înainte de 1978
21 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.