Clădirile din Botiz
2.988 de clădiri în Botiz. 42 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 17
- 1920–1945
- 29
- 1946–1960
- 54
- 1961–1970
- 137
- 1971–1980
- 143
- 1981–1990
- 48
- 1991–2000
- 66
- 2001–2010
- 38
- 2011 și după
- 332
BotizSatu Mare
- Clădiri
- 2.988
- Cu adresă
- 1.815
- Cu anul înregistrat
- 864 · 29 %
- Înainte de 1978
- 42 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 947 · 32 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 3
- Suprafață construită, total (m²)
- 417.299
- Firme înregistrate
- 143
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 691
- 2 niveluri
- 201
- 3 niveluri
- 52
- 4 niveluri
- 3
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 5
Când au fost construite. 864 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 17 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 29 | |
| 1946–1960 | 54 | |
| 1961–1970 | 137 | |
| 1971–1980 | 143 | |
| 1981–1990 | 48 | |
| 1991–2000 | 66 | |
| 2001–2010 | 38 | |
| 2011 și după | 332 |
Câte etaje au. 947 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 691 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 201 | |
| 3 niveluri | 52 | |
| 4 niveluri | 3 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Noroieni 110, Botiz | 4 etaje |
| 2 | Teilor 79, Botiz | 4 etaje |
| 3 | Șirul Mare 1, Botiz | 4 etaje |
| 4 | Osvareu 15 A, Botiz | 3 etaje |
| 5 | Strada Pinului 15, Botiz | 3 etaje |
Străzile din Botiz. Străzile din Botiz pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Mioriței | 51 |
| 2 | Șirul Mare | 51 |
| 3 | Teilor | 45 |
| 4 | Noroieni | 38 |
| 5 | Osvareu | 35 |
| 6 | Strada Botizul Mic | 30 |
| 7 | Strada Odoreului | 28 |
| 8 | Plopilor | 25 |
| 9 | Salcâmilor | 24 |
| 10 | Belșugului | 22 |
| 11 | Liniștei | 21 |
| 12 | Sirul Mic | 18 |
| 13 | Sarului | 15 |
| 14 | Stejarului | 14 |
| 15 | Iepurașilor | 12 |
| 16 | Castanului | 9 |
| 17 | Rândunelelor | 9 |
| 18 | Strada Bradului | 9 |
| 19 | Strada Narcisei | 9 |
| 20 | Roca | 7 |
| 21 | Gării | 6 |
| 22 | Strada Abatorului | 5 |
| 23 | Strada Osvareului | 5 |
| 24 | Artarului | 4 |
| 25 | Strada Fagului | 4 |
| 26 | Strada Nouă | 4 |
| 27 | Strada Pinului | 4 |
| 28 | Stadionului | 3 |
| 29 | Strada Magnoliei | 3 |
| 30 | Strada Vasile Anderco | 3 |
Panouri solare văzute pe 5 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 5
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 417.299
42 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 864 · 29 %
- Înainte de 1978
- 42 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.