Clădirile din Brad
8.138 de clădiri în Brad. 53 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 7
- 1920–1945
- 87
- 1946–1960
- 247
- 1961–1970
- 171
- 1971–1980
- 346
- 1981–1990
- 72
- 1991–2000
- 109
- 2001–2010
- 47
- 2011 și după
- 207
BradHunedoara
- Clădiri
- 8.138
- Cu adresă
- 4.417
- Cu anul înregistrat
- 1.293 · 16 %
- Înainte de 1978
- 53 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.186 · 27 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 20
- Suprafață construită, total (m²)
- 830.495
- Firme înregistrate
- 230
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.604
- 2 niveluri
- 472
- 3 niveluri
- 90
- 4 niveluri
- 9
- 5 niveluri
- 11
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 7
Când au fost construite. 1.293 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 7 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 87 | |
| 1946–1960 | 247 | |
| 1961–1970 | 171 | |
| 1971–1980 | 346 | |
| 1981–1990 | 72 | |
| 1991–2000 | 109 | |
| 2001–2010 | 47 | |
| 2011 și după | 207 |
Câte etaje au. 2.186 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.604 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 472 | |
| 3 niveluri | 90 | |
| 4 niveluri | 9 | |
| 5 niveluri | 11 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Republicii 24, Brad | 5 etaje |
| 2 | Patriei 1, Brad | 5 etaje |
| 3 | Dacilor 10-12, Brad | 5 etaje |
| 4 | Strada Liceului 18, Brad | 4 etaje |
| 5 | Alee Privighetorilor 16, Brad | 4 etaje |
Străzile din Brad. Străzile din Brad pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Vulturilor | 34 |
| 2 | Strada Moților | 24 |
| 3 | Lunca | 23 |
| 4 | Decebal | 22 |
| 5 | Avram Iancu | 17 |
| 6 | Rândunelelor | 15 |
| 7 | Strada Vînătorilor | 15 |
| 8 | Frunza Verde | 11 |
| 9 | Poienița | 11 |
| 10 | Morii | 10 |
| 11 | Crângului | 9 |
| 12 | Dealul Racovei | 9 |
| 13 | Măgura | 9 |
| 14 | Strada Spitalului | 9 |
| 15 | Tudorănești | 9 |
| 16 | Florilor | 8 |
| 17 | Strada Abatorului | 8 |
| 18 | Strada Horia | 8 |
| 19 | Strada Zarand | 8 |
| 20 | Ardealului | 7 |
| 21 | Golcești | 7 |
| 22 | Strada Poenita | 7 |
| 23 | Zefirului | 7 |
| 24 | Brătișa | 5 |
| 25 | Călămărești | 5 |
| 26 | Herțești | 5 |
| 27 | Strada Săvești | 5 |
| 28 | Cloșca | 4 |
| 29 | Ion Luca Caragiale | 4 |
| 30 | Progresului | 4 |
Panouri solare văzute pe 7 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 7
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 830.495
53 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.293 · 16 %
- Înainte de 1978
- 53 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.