Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Brăila

35.070 de clădiri în Brăila. 30 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
83
1920–1945
170
1946–1960
491
1961–1970
309
1971–1980
264
1981–1990
122
1991–2000
303
2001–2010
439
2011 și după
1.980
BrăilaRomânia
Clădiri
35.070
Cu adresă
26.617
Cu anul înregistrat
4.161 · 12 %
Înainte de 1978
30 %
Cu numărul de etaje înregistrat
13.704 · 39 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
534
Suprafață construită, total (m²)
5.470.885
Firme înregistrate
1.807
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
10.589
2 niveluri
2.181
3 niveluri
400
4 niveluri
184
5 niveluri
264
6 niveluri
17
7 niveluri
12
8 niveluri
19
9 niveluri
19
10 sau mai multe niveluri
19
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
250
Pe imagini nedatate
246

Când au fost construite. 4.161 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
83
1920–1945
170
1946–1960
491
1961–1970
309
1971–1980
264
1981–1990
122
1991–2000
303
2001–2010
439
2011 și după
1.980

Câte etaje au. 13.704 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
10.589
2 niveluri
2.181
3 niveluri
400
4 niveluri
184
5 niveluri
264
6 niveluri
17
7 niveluri
12
8 niveluri
19
9 niveluri
19
10 sau mai multe niveluri
19

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Brăila. Străzile din Brăila pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 30

Panouri solare văzute pe 250 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 4 din 835 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
250
Pe imagini nedatate
246
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
835
Cu panouri
4
Pondere
0,5 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
5.470.885

30 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
4.161 · 12 %
Înainte de 1978
30 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.