Clădirile din Breaza de Sus
13.188 de clădiri în Breaza de Sus. 43 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 12
- 1920–1945
- 157
- 1946–1960
- 186
- 1961–1970
- 205
- 1971–1980
- 181
- 1981–1990
- 90
- 1991–2000
- 387
- 2001–2010
- 149
- 2011 și după
- 223
Breaza de SusPrahova
- Clădiri
- 13.188
- Cu adresă
- 9.067
- Cu anul înregistrat
- 1.590 · 12 %
- Înainte de 1978
- 43 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 4.194 · 32 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 97
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.160.973
- Firme înregistrate
- 50
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.138
- 2 niveluri
- 1.347
- 3 niveluri
- 612
- 4 niveluri
- 84
- 5 niveluri
- 13
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 34
Când au fost construite. 1.590 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 12 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 157 | |
| 1946–1960 | 186 | |
| 1961–1970 | 205 | |
| 1971–1980 | 181 | |
| 1981–1990 | 90 | |
| 1991–2000 | 387 | |
| 2001–2010 | 149 | |
| 2011 și după | 223 |
Câte etaje au. 4.194 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.138 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 1.347 | |
| 3 niveluri | 612 | |
| 4 niveluri | 84 | |
| 5 niveluri | 13 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Griviței 23, Breaza de Sus | 5 etaje |
| 2 | Republicii 69, Breaza de Sus | 4 etaje |
| 3 | Republicii 67A, Breaza de Sus | 4 etaje |
| 4 | Alee Nucilor 4, Breaza de Jos | 4 etaje |
| 5 | Ocinei 81A, Breaza de Sus | 4 etaje |
Străzile din Breaza de Sus. Străzile din Breaza de Sus pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Republicii | 59 |
| 2 | 1 Mai | 29 |
| 3 | 23 August | 29 |
| 4 | Strada Libertății | 28 |
| 5 | Drum Nou | 23 |
| 6 | Sunătorii | 21 |
| 7 | Ocinei | 19 |
| 8 | Ocinei | 19 |
| 9 | Colinei | 18 |
| 10 | Plaiului | 18 |
| 11 | Armoniei | 16 |
| 12 | 30 Decembrie | 15 |
| 13 | Câmpului | 15 |
| 14 | Mureșului | 15 |
| 15 | Strada Răfacea | 15 |
| 16 | Victoriei | 15 |
| 17 | Strada Ocinei | 14 |
| 18 | Gării | 13 |
| 19 | Griviței | 13 |
| 20 | Bucegi | 12 |
| 21 | Strada Ștefan cel Mare | 12 |
| 22 | Prundului | 11 |
| 23 | Strada Erou Plutonier Rădulescu | 11 |
| 24 | Strada Frunzelor | 11 |
| 25 | Strada Republicii | 11 |
| 26 | Crizantemelor | 10 |
| 27 | Erou Colonel Doctor Popovici | 10 |
| 28 | Plopilor | 10 |
| 29 | Poieniței | 10 |
| 30 | Armata Poporului | 9 |
Panouri solare văzute pe 34 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 34
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.160.973
43 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.590 · 12 %
- Înainte de 1978
- 43 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.