Clădirile din Bucovăț
4.850 de clădiri în Bucovăț. 38 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 3
- 1920–1945
- 28
- 1946–1960
- 165
- 1961–1970
- 142
- 1971–1980
- 148
- 1981–1990
- 88
- 1991–2000
- 163
- 2001–2010
- 75
- 2011 și după
- 297
BucovățDolj
- Clădiri
- 4.850
- Cu adresă
- 2.411
- Cu anul înregistrat
- 1.109 · 23 %
- Înainte de 1978
- 38 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.687 · 35 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 9
- Suprafață construită, total (m²)
- 364.995
- Firme înregistrate
- 0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.223
- 2 niveluri
- 349
- 3 niveluri
- 106
- 4 niveluri
- 9
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 4
Când au fost construite. 1.109 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 3 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 28 | |
| 1946–1960 | 165 | |
| 1961–1970 | 142 | |
| 1971–1980 | 148 | |
| 1981–1990 | 88 | |
| 1991–2000 | 163 | |
| 2001–2010 | 75 | |
| 2011 și după | 297 |
Câte etaje au. 1.687 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.223 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 349 | |
| 3 niveluri | 106 | |
| 4 niveluri | 9 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | nr. 198, Bucovăț | 4 etaje |
| 2 | nr. 509, Leamna de Jos | 4 etaje |
| 3 | nr. 181, Leamna de Jos | 4 etaje |
| 4 | nr. 343, Leamna de Jos | 4 etaje |
| 5 | nr. 551, Leamna de Jos | 4 etaje |
Panouri solare văzute pe 4 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 4
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 364.995
38 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.109 · 23 %
- Înainte de 1978
- 38 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.