Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din București Sectorul 2

36.374 de clădiri în București Sectorul 2. 56 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
301
1920–1945
1.095
1946–1960
1.692
1961–1970
227
1971–1980
245
1981–1990
161
1991–2000
692
2001–2010
606
2011 și după
1.164
București Sectorul 2București
Clădiri
36.374
Cu adresă
28.483
Cu anul înregistrat
6.183 · 17 %
Înainte de 1978
56 %
Cu numărul de etaje înregistrat
11.974 · 33 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
1.868
Suprafață construită, total (m²)
6.965.649
Firme înregistrate
18.615
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
6.365
2 niveluri
2.113
3 niveluri
1.628
4 niveluri
1.031
5 niveluri
377
6 niveluri
136
7 niveluri
76
8 niveluri
41
9 niveluri
35
10 sau mai multe niveluri
172
Panouri solare văzuteimagini din 2022 și 2023, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
76
Pe imagini nedatate
67

Când au fost construite. 6.183 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
301
1920–1945
1.095
1946–1960
1.692
1961–1970
227
1971–1980
245
1981–1990
161
1991–2000
692
2001–2010
606
2011 și după
1.164

Câte etaje au. 11.974 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
6.365
2 niveluri
2.113
3 niveluri
1.628
4 niveluri
1.031
5 niveluri
377
6 niveluri
136
7 niveluri
76
8 niveluri
41
9 niveluri
35
10 sau mai multe niveluri
172

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din București Sectorul 2. Străzile din București Sectorul 2 pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 30

Panouri solare văzute pe 76 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 9 din 2.617 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2021, 2022 și 2023 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022 și 2023, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
76
Pe imagini nedatate
67
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2021, 2022 și 2023
Acoperișuri verificate
2.617
Cu panouri
9
Pondere
0,3 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
6.965.649

56 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
6.183 · 17 %
Înainte de 1978
56 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.