Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din București Sectorul 4

19.867 de clădiri în București Sectorul 4. 37 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
173
1920–1945
389
1946–1960
634
1961–1970
212
1971–1980
107
1981–1990
76
1991–2000
516
2001–2010
524
2011 și după
1.388
București Sectorul 4București
Clădiri
19.867
Cu adresă
15.562
Cu anul înregistrat
4.019 · 20 %
Înainte de 1978
37 %
Cu numărul de etaje înregistrat
7.066 · 36 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
1.288
Suprafață construită, total (m²)
5.738.392
Firme înregistrate
12.547
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
3.468
2 niveluri
1.415
3 niveluri
895
4 niveluri
560
5 niveluri
241
6 niveluri
165
7 niveluri
114
8 niveluri
56
9 niveluri
58
10 sau mai multe niveluri
94
Panouri solare văzuteimagini din 2022 și 2023, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
53
Pe imagini nedatate
42

Când au fost construite. 4.019 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
173
1920–1945
389
1946–1960
634
1961–1970
212
1971–1980
107
1981–1990
76
1991–2000
516
2001–2010
524
2011 și după
1.388

Câte etaje au. 7.066 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
3.468
2 niveluri
1.415
3 niveluri
895
4 niveluri
560
5 niveluri
241
6 niveluri
165
7 niveluri
114
8 niveluri
56
9 niveluri
58
10 sau mai multe niveluri
94

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din București Sectorul 4. Străzile din București Sectorul 4 pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 53 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 11 din 1.423 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2018, 2021, 2022, 2023 și 2025 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022 și 2023, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
53
Pe imagini nedatate
42
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2018, 2021, 2022, 2023 și 2025
Acoperișuri verificate
1.423
Cu panouri
11
Pondere
0,8 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
5.738.392

37 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
4.019 · 20 %
Înainte de 1978
37 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.