Clădirile din Buturugeni
3.944 de clădiri în Buturugeni. 42 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 6
- 1920–1945
- 18
- 1946–1960
- 69
- 1961–1970
- 110
- 1971–1980
- 53
- 1981–1990
- 31
- 1991–2000
- 92
- 2001–2010
- 37
- 2011 și după
- 163
ButurugeniGiurgiu
- Clădiri
- 3.944
- Cu adresă
- 1.539
- Cu anul înregistrat
- 579 · 15 %
- Înainte de 1978
- 42 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 968 · 25 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 0
- Suprafață construită, total (m²)
- 361.318
- Firme înregistrate
- 27
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 767
- 2 niveluri
- 189
- 3 niveluri
- 12
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 8
Când au fost construite. 579 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 6 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 18 | |
| 1946–1960 | 69 | |
| 1961–1970 | 110 | |
| 1971–1980 | 53 | |
| 1981–1990 | 31 | |
| 1991–2000 | 92 | |
| 2001–2010 | 37 | |
| 2011 și după | 163 |
Câte etaje au. 968 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 767 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 189 | |
| 3 niveluri | 12 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Nucului 3, Poșta | 3 etaje |
| 2 | Drumul Dc 134 38, Buturugeni | 3 etaje |
| 3 | Strada Dj 412 A 112, Poșta | 3 etaje |
| 4 | Strada Dc 134 56, Buturugeni | 3 etaje |
| 5 | Drumul Dc 134 87, Pădureni | 3 etaje |
Străzile din Buturugeni. Străzile din Buturugeni pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Drumul Dj 412a | 32 |
| 2 | Drumul Dc 134 | 30 |
| 3 | Drumul Dc 134 | 28 |
| 4 | Linia Mare | 22 |
| 5 | Teiului | 15 |
| 6 | Orhideei | 12 |
| 7 | Gutuiului | 11 |
| 8 | Dj 412a | 10 |
| 9 | Dud 2 | 9 |
| 10 | Gladiolei | 8 |
| 11 | Liliacului | 8 |
| 12 | Dud 3 | 7 |
| 13 | Nucului | 7 |
| 14 | Plopilor | 7 |
| 15 | Strada Dj 412 A | 7 |
| 16 | Fagului | 6 |
| 17 | Piersicului | 6 |
| 18 | Bradului | 5 |
| 19 | Strada Dc134 | 5 |
| 20 | Brandusei | 4 |
| 21 | Hortensiei | 4 |
| 22 | Nuferilor | 4 |
| 23 | Stejarului | 4 |
| 24 | Strada Cireșului | 4 |
| 25 | Strada Magnoliei | 4 |
| 26 | Strada Marului | 4 |
| 27 | Castanului | 3 |
| 28 | Craitei | 3 |
| 29 | Leandrului | 3 |
| 30 | Zmeurei | 3 |
Panouri solare văzute pe 8 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 2 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2025 aveau panouri.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 8
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2025
- Acoperișuri verificate
- 2
- Cu panouri
- 0
- Pondere
- 0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 361.318
42 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 579 · 15 %
- Înainte de 1978
- 42 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.