Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Buzău

24.936 de clădiri în Buzău. 50 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
70
1920–1945
209
1946–1960
847
1961–1970
195
1971–1980
170
1981–1990
80
1991–2000
267
2001–2010
205
2011 și după
877
BuzăuRomânia
Clădiri
24.936
Cu adresă
16.415
Cu anul înregistrat
2.920 · 12 %
Înainte de 1978
50 %
Cu numărul de etaje înregistrat
9.129 · 37 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
1.188
Suprafață construită, total (m²)
4.906.736
Firme înregistrate
1.578
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
6.056
2 niveluri
1.496
3 niveluri
389
4 niveluri
157
5 niveluri
758
6 niveluri
44
7 niveluri
48
8 niveluri
47
9 niveluri
25
10 sau mai multe niveluri
109
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
230
Pe imagini nedatate
225

Când au fost construite. 2.920 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
70
1920–1945
209
1946–1960
847
1961–1970
195
1971–1980
170
1981–1990
80
1991–2000
267
2001–2010
205
2011 și după
877

Câte etaje au. 9.129 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
6.056
2 niveluri
1.496
3 niveluri
389
4 niveluri
157
5 niveluri
758
6 niveluri
44
7 niveluri
48
8 niveluri
47
9 niveluri
25
10 sau mai multe niveluri
109

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Buzău. Străzile din Buzău pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 30

Panouri solare văzute pe 230 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 5 din 727 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
230
Pe imagini nedatate
225
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
727
Cu panouri
5
Pondere
0,7 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
4.906.736

50 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
2.920 · 12 %
Înainte de 1978
50 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.