Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Călărași

16.192 de clădiri în Călărași. 54 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
39
1920–1945
124
1946–1960
1.442
1961–1970
296
1971–1980
223
1981–1990
125
1991–2000
367
2001–2010
477
2011 și după
796
CălărașiRomânia
Clădiri
16.192
Cu adresă
10.668
Cu anul înregistrat
3.889 · 24 %
Înainte de 1978
54 %
Cu numărul de etaje înregistrat
5.178 · 32 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
76
Suprafață construită, total (m²)
3.086.017
Firme înregistrate
1.407
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
4.271
2 niveluri
718
3 niveluri
113
4 niveluri
36
5 niveluri
22
6 niveluri
9
7 niveluri
3
8 niveluri
4
9 niveluri
2
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
56
Pe imagini nedatate
54

Când au fost construite. 3.889 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
39
1920–1945
124
1946–1960
1.442
1961–1970
296
1971–1980
223
1981–1990
125
1991–2000
367
2001–2010
477
2011 și după
796

Câte etaje au. 5.178 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
4.271
2 niveluri
718
3 niveluri
113
4 niveluri
36
5 niveluri
22
6 niveluri
9
7 niveluri
3
8 niveluri
4
9 niveluri
2
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Călărași. Străzile din Călărași pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 30

Panouri solare văzute pe 56 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 2 din 405 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2022 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2022, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
56
Pe imagini nedatate
54
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2022
Acoperișuri verificate
405
Cu panouri
2
Pondere
0,5 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
3.086.017

54 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
3.889 · 24 %
Înainte de 1978
54 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.