Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Călățele

4.174 de clădiri în Călățele. 50 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
11
1920–1945
56
1946–1960
168
1961–1970
205
1971–1980
191
1981–1990
130
1991–2000
249
2001–2010
18
2011 și după
88
CălățeleCluj
Clădiri
4.174
Cu adresă
1.936
Cu anul înregistrat
1.116 · 27 %
Înainte de 1978
50 %
Cu numărul de etaje înregistrat
1.468 · 35 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
2
Suprafață construită, total (m²)
320.728
Firme înregistrate
0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
975
2 niveluri
419
3 niveluri
72
4 niveluri
2
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
4

Când au fost construite. 1.116 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
11
1920–1945
56
1946–1960
168
1961–1970
205
1971–1980
191
1981–1990
130
1991–2000
249
2001–2010
18
2011 și după
88

Câte etaje au. 1.468 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
975
2 niveluri
419
3 niveluri
72
4 niveluri
2
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5
Clădire Înălțime
1 nr. 111B, Dealu Negru 4 etaje
2 nr. 522, Călățele 3 etaje
3 nr. 201, Văleni 3 etaje
4 nr. 556, Călățele 3 etaje
5 nr. 558, Călățele 3 etaje

Panouri solare văzute pe 4 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
4
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
320.728

50 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.116 · 27 %
Înainte de 1978
50 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.