Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Călimănești

6.831 de clădiri în Călimănești. 47 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
70
1920–1945
209
1946–1960
332
1961–1970
331
1971–1980
307
1981–1990
210
1991–2000
444
2001–2010
203
2011 și după
410
CălimăneștiVâlcea
Clădiri
6.831
Cu adresă
4.006
Cu anul înregistrat
2.516 · 37 %
Înainte de 1978
47 %
Cu numărul de etaje înregistrat
2.948 · 43 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
84
Suprafață construită, total (m²)
693.263
Firme înregistrate
58
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.692
2 niveluri
883
3 niveluri
289
4 niveluri
59
5 niveluri
15
6 niveluri
5
7 niveluri
1
8 niveluri
4
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
19

Când au fost construite. 2.516 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
70
1920–1945
209
1946–1960
332
1961–1970
331
1971–1980
307
1981–1990
210
1991–2000
444
2001–2010
203
2011 și după
410

Câte etaje au. 2.948 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.692
2 niveluri
883
3 niveluri
289
4 niveluri
59
5 niveluri
15
6 niveluri
5
7 niveluri
1
8 niveluri
4
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Călimănești. Străzile din Călimănești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 19 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
19
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
693.263

47 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
2.516 · 37 %
Înainte de 1978
47 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.