Clădirile din Câmpeni
6.729 de clădiri în Câmpeni. 26 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 5
- 1920–1945
- 12
- 1946–1960
- 38
- 1961–1970
- 55
- 1971–1980
- 93
- 1981–1990
- 59
- 1991–2000
- 91
- 2001–2010
- 39
- 2011 și după
- 120
CâmpeniAlba
- Clădiri
- 6.729
- Cu adresă
- 2.723
- Cu anul înregistrat
- 512 · 8 %
- Înainte de 1978
- 26 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.066 · 31 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 31
- Suprafață construită, total (m²)
- 538.476
- Firme înregistrate
- 148
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.387
- 2 niveluri
- 536
- 3 niveluri
- 112
- 4 niveluri
- 17
- 5 niveluri
- 6
- 6 niveluri
- 8
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 4
Când au fost construite. 512 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 5 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 12 | |
| 1946–1960 | 38 | |
| 1961–1970 | 55 | |
| 1971–1980 | 93 | |
| 1981–1990 | 59 | |
| 1991–2000 | 91 | |
| 2001–2010 | 39 | |
| 2011 și după | 120 |
Câte etaje au. 2.066 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.387 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 536 | |
| 3 niveluri | 112 | |
| 4 niveluri | 17 | |
| 5 niveluri | 6 | |
| 6 niveluri | 8 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Revoluției 1848 19, Câmpeni | 5 etaje |
| 2 | Strada Moților 29, Câmpeni | 4 etaje |
| 3 | Strada Libertății 27, Câmpeni | 4 etaje |
| 4 | Strada Avram Iancu 5, Câmpeni | 4 etaje |
| 5 | Strada Turzii 17, Câmpeni | 4 etaje |
Străzile din Câmpeni. Străzile din Câmpeni pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 21
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Dumbravei | 35 |
| 2 | Strada Horea | 35 |
| 3 | Strada Gării | 26 |
| 4 | Strada Moților | 21 |
| 5 | Strada Transilvaniei | 17 |
| 6 | Strada Turzii | 12 |
| 7 | Strada Fîntînele | 11 |
| 8 | Strada Brătinesei | 8 |
| 9 | Strada Libertății | 8 |
| 10 | Strada Primăverii | 8 |
| 11 | Strada Revoluției 1848 | 6 |
| 12 | Drum național Dn 75 | 5 |
| 13 | Strada Brazilor | 5 |
| 14 | Strada Cloșca | 5 |
| 15 | Arieșului | 4 |
| 16 | Drum național Dn 75 | 4 |
| 17 | Strada Ardealului | 3 |
| 18 | Strada Forestierilor | 3 |
| 19 | Strada Oituz | 3 |
| 20 | Strada Tarinei | 3 |
| 21 | Strada Zorilor | 3 |
Panouri solare văzute pe 4 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 4
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 538.476
26 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 512 · 8 %
- Înainte de 1978
- 26 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.