Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Caransebeș

7.192 de clădiri în Caransebeș. 47 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
62
1920–1945
116
1946–1960
167
1961–1970
113
1971–1980
183
1981–1990
68
1991–2000
77
2001–2010
73
2011 și după
330
CaransebeșCaraș-Severin
Clădiri
7.192
Cu adresă
3.866
Cu anul înregistrat
1.189 · 17 %
Înainte de 1978
47 %
Cu numărul de etaje înregistrat
2.714 · 38 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
98
Suprafață construită, total (m²)
1.470.998
Firme înregistrate
330
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.914
2 niveluri
598
3 niveluri
104
4 niveluri
35
5 niveluri
45
6 niveluri
17
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
1
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
11

Când au fost construite. 1.189 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
62
1920–1945
116
1946–1960
167
1961–1970
113
1971–1980
183
1981–1990
68
1991–2000
77
2001–2010
73
2011 și după
330

Câte etaje au. 2.714 clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.914
2 niveluri
598
3 niveluri
104
4 niveluri
35
5 niveluri
45
6 niveluri
17
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
1

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Caransebeș. Străzile din Caransebeș pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 11 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
11
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
1.470.998

47 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.189 · 17 %
Înainte de 1978
47 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.