Clădirile din Cârbești
6.462 de clădiri în Cârbești. 31 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 3
- 1920–1945
- 29
- 1946–1960
- 72
- 1961–1970
- 106
- 1971–1980
- 102
- 1981–1990
- 119
- 1991–2000
- 282
- 2001–2010
- 35
- 2011 și după
- 116
CârbeștiGorj
- Clădiri
- 6.462
- Cu adresă
- 3.146
- Cu anul înregistrat
- 864 · 13 %
- Înainte de 1978
- 31 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.927 · 45 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 2
- Suprafață construită, total (m²)
- 502.089
- Firme înregistrate
- 74
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 2.319
- 2 niveluri
- 577
- 3 niveluri
- 29
- 4 niveluri
- 2
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Când au fost construite. 864 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 3 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 29 | |
| 1946–1960 | 72 | |
| 1961–1970 | 106 | |
| 1971–1980 | 102 | |
| 1981–1990 | 119 | |
| 1991–2000 | 282 | |
| 2001–2010 | 35 | |
| 2011 și după | 116 |
Câte etaje au. 2.927 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 2.319 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 577 | |
| 3 niveluri | 29 | |
| 4 niveluri | 2 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Peste Vale 47, Tâlvești | 3 etaje |
| 2 | Lupești 2, Tâlvești | 3 etaje |
| 3 | Strada Izvor 28, Cârbești | 3 etaje |
| 4 | Strada Principală 138, Drăguțești | 3 etaje |
| 5 | Văleni 135, Cârbești | 3 etaje |
Străzile din Cârbești. Străzile din Cârbești pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală | 49 |
| 2 | Văleni | 27 |
| 3 | Județeană | 26 |
| 4 | Principală | 22 |
| 5 | Județeană | 20 |
| 6 | Abatorului | 18 |
| 7 | Județeană | 16 |
| 8 | Pripor | 13 |
| 9 | Județeană | 12 |
| 10 | Peste Vale | 11 |
| 11 | Plantației | 11 |
| 12 | Strada Principală | 10 |
| 13 | Strada Izvor | 9 |
| 14 | Cotina | 8 |
| 15 | Strada Abatorului | 8 |
| 16 | Strada Lalelelor | 8 |
| 17 | Chiciurei | 7 |
| 18 | Liliacului | 7 |
| 19 | Poiana Lungă | 6 |
| 20 | Viilor | 6 |
| 21 | Grindul Mare | 5 |
| 22 | Islaz | 5 |
| 23 | Linia Mare | 5 |
| 24 | Trandafirilor | 5 |
| 25 | Carantină | 4 |
| 26 | Frasinului | 4 |
| 27 | Lupești | 4 |
| 28 | Teiului | 4 |
| 29 | Fântânii | 3 |
| 30 | Grindului | 3 |
31 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 864 · 13 %
- Înainte de 1978
- 31 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.