Clădirile din Catalina
4.272 de clădiri în Catalina. 61 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 83
- 1920–1945
- 199
- 1946–1960
- 324
- 1961–1970
- 238
- 1971–1980
- 173
- 1981–1990
- 162
- 1991–2000
- 172
- 2001–2010
- 92
- 2011 și după
- 118
CatalinaCovasna
- Clădiri
- 4.272
- Cu adresă
- 3.348
- Cu anul înregistrat
- 1.561 · 37 %
- Înainte de 1978
- 61 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 3.325 · 78 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 1
- Suprafață construită, total (m²)
- 419.928
- Firme înregistrate
- 10
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 3.104
- 2 niveluri
- 206
- 3 niveluri
- 14
- 4 niveluri
- 1
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 2
Când au fost construite. 1.561 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 83 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 199 | |
| 1946–1960 | 324 | |
| 1961–1970 | 238 | |
| 1971–1980 | 173 | |
| 1981–1990 | 162 | |
| 1991–2000 | 172 | |
| 2001–2010 | 92 | |
| 2011 și după | 118 |
Câte etaje au. 3.325 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 3.104 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 206 | |
| 3 niveluri | 14 | |
| 4 niveluri | 1 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Principala 66, Catalina | 4 etaje |
| 2 | Vantsa 22, Mărcușa | 3 etaje |
| 3 | nr. 370, Catalina | 3 etaje |
| 4 | Sas 2, Catalina | 3 etaje |
| 5 | Scolii 6, Catalina | 2 etaje |
Străzile din Catalina. Străzile din Catalina pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principala | 79 |
| 2 | Principala | 73 |
| 3 | Kandia | 54 |
| 4 | Principala | 44 |
| 5 | Bisericii | 38 |
| 6 | Baii | 36 |
| 7 | Principala | 34 |
| 8 | Noua | 33 |
| 9 | Scolii | 33 |
| 10 | Barabas Miklos | 28 |
| 11 | Scolii | 25 |
| 12 | Vantsa | 21 |
| 13 | Felszeg | 20 |
| 14 | Demjen Antal | 19 |
| 15 | Sas | 19 |
| 16 | Garii | 17 |
| 17 | Strada Bodola Lajos | 15 |
| 18 | Principala | 12 |
| 19 | Bisericii | 10 |
| 20 | De Sus | 9 |
| 21 | Alszeg | 7 |
| 22 | Bakk Endre | 7 |
| 23 | Florii | 7 |
| 24 | Zathureczky Emilia | 7 |
| 25 | Balint Gabor | 6 |
| 26 | Garii | 6 |
| 27 | Stadion | 5 |
| 28 | Balint Benedek | 3 |
| 29 | Cseh Sandor | 3 |
| 30 | Tofenek | 3 |
Panouri solare văzute pe 2 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 2
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 419.928
61 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.561 · 37 %
- Înainte de 1978
- 61 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.