Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Cernica

7.677 de clădiri în Cernica. 34 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
1
1920–1945
34
1946–1960
211
1961–1970
147
1971–1980
63
1981–1990
31
1991–2000
102
2001–2010
130
2011 și după
556
CernicaIlfov
Clădiri
7.677
Cu adresă
4.396
Cu anul înregistrat
1.275 · 17 %
Înainte de 1978
34 %
Cu numărul de etaje înregistrat
2.662 · 35 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
20
Suprafață construită, total (m²)
781.045
Firme înregistrate
312
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.993
2 niveluri
589
3 niveluri
60
4 niveluri
20
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
4

Când au fost construite. 1.275 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
1
1920–1945
34
1946–1960
211
1961–1970
147
1971–1980
63
1981–1990
31
1991–2000
102
2001–2010
130
2011 și după
556

Câte etaje au. 2.662 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.993
2 niveluri
589
3 niveluri
60
4 niveluri
20
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Cernica. Străzile din Cernica pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 4 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 0 din 39 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2023 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
4
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2023
Acoperișuri verificate
39
Cu panouri
0
Pondere
0 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
781.045

34 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.275 · 17 %
Înainte de 1978
34 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.