Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Cernișoara

4.819 clădiri în Cernișoara. 43 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
2
1920–1945
23
1946–1960
81
1961–1970
130
1971–1980
142
1981–1990
93
1991–2000
171
2001–2010
24
2011 și după
57
CernișoaraVâlcea
Clădiri
4.819
Cu adresă
1.011
Cu anul înregistrat
723 · 15 %
Înainte de 1978
43 %
Cu numărul de etaje înregistrat
1.129 · 23 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
2
Suprafață construită, total (m²)
287.991
Firme înregistrate
7
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
887
2 niveluri
212
3 niveluri
28
4 niveluri
2
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
3

Când au fost construite. 723 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
2
1920–1945
23
1946–1960
81
1961–1970
130
1971–1980
142
1981–1990
93
1991–2000
171
2001–2010
24
2011 și după
57

Câte etaje au. 1.129 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
887
2 niveluri
212
3 niveluri
28
4 niveluri
2
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Cernișoara. Străzile din Cernișoara pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 10
Stradă Clădiri
1 Principală 35
2 Principală 33
3 Principală 22
4 Principală 15
5 Cireșilor 8
6 Principală 8
7 Bisericii 5
8 Racovița 4
9 Apicultorilor 3
10 Glăvești 3

Panouri solare văzute pe 3 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
3
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
287.991

43 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
723 · 15 %
Înainte de 1978
43 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.