Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Certeju de Sus

4.228 de clădiri în Certeju de Sus. 66 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
50
1920–1945
94
1946–1960
200
1961–1970
173
1971–1980
98
1981–1990
68
1991–2000
131
2001–2010
17
2011 și după
57
Certeju de SusHunedoara
Clădiri
4.228
Cu adresă
2.021
Cu anul înregistrat
888 · 21 %
Înainte de 1978
66 %
Cu numărul de etaje înregistrat
1.350 · 32 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
1
Suprafață construită, total (m²)
337.558
Firme înregistrate
14
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.114
2 niveluri
209
3 niveluri
26
4 niveluri
1
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
5

Când au fost construite. 888 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
50
1920–1945
94
1946–1960
200
1961–1970
173
1971–1980
98
1981–1990
68
1991–2000
131
2001–2010
17
2011 și după
57

Câte etaje au. 1.350 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.114
2 niveluri
209
3 niveluri
26
4 niveluri
1
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5
Clădire Înălțime
1 nr. 189A, Săcărâmb 3 etaje
2 nr. 62C, Săcărâmb 3 etaje
3 nr. 131B, Hondol 3 etaje
4 nr. 163A, Vărmaga 3 etaje
5 nr. 143D, Vărmaga 3 etaje

Străzile din Certeju de Sus. Străzile din Certeju de Sus pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 4
Stradă Clădiri
1 Hondol 47
2 Principală 42
3 Strada Valea Faeragului 9
4 Dc 27 5

Panouri solare văzute pe 5 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
5
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
337.558

66 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
888 · 21 %
Înainte de 1978
66 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.