Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Chinteni

5.345 de clădiri în Chinteni. 36 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
3
1920–1945
55
1946–1960
274
1961–1970
184
1971–1980
61
1981–1990
29
1991–2000
53
2001–2010
27
2011 și după
872
ChinteniCluj
Clădiri
5.345
Cu adresă
3.752
Cu anul înregistrat
1.558 · 29 %
Înainte de 1978
36 %
Cu numărul de etaje înregistrat
3.885 · 73 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
27
Suprafață construită, total (m²)
421.881
Firme înregistrate
99
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
2.793
2 niveluri
922
3 niveluri
143
4 niveluri
5
5 niveluri
2
6 niveluri
2
7 niveluri
18
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
6

Când au fost construite. 1.558 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
3
1920–1945
55
1946–1960
274
1961–1970
184
1971–1980
61
1981–1990
29
1991–2000
53
2001–2010
27
2011 și după
872

Câte etaje au. 3.885 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
2.793
2 niveluri
922
3 niveluri
143
4 niveluri
5
5 niveluri
2
6 niveluri
2
7 niveluri
18
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Cele mai înalte 5

Străzile din Chinteni. Străzile din Chinteni pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Panouri solare văzute pe 6 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
6
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
421.881

36 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.558 · 29 %
Înainte de 1978
36 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.