Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Ciumani

5.863 de clădiri în Ciumani. 64 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
16
1920–1945
124
1946–1960
245
1961–1970
260
1971–1980
176
1981–1990
114
1991–2000
109
2001–2010
50
2011 și după
102
CiumaniHarghita
Clădiri
5.863
Cu adresă
3.113
Cu anul înregistrat
1.196 · 20 %
Înainte de 1978
64 %
Cu numărul de etaje înregistrat
2.074 · 35 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
2
Suprafață construită, total (m²)
476.375
Firme înregistrate
0
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
1.783
2 niveluri
242
3 niveluri
47
4 niveluri
2
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
4

Când au fost construite. 1.196 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
16
1920–1945
124
1946–1960
245
1961–1970
260
1971–1980
176
1981–1990
114
1991–2000
109
2001–2010
50
2011 și după
102

Câte etaje au. 2.074 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
1.783
2 niveluri
242
3 niveluri
47
4 niveluri
2
5 niveluri
0
6 niveluri
0
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Ciumani. Străzile din Ciumani pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 1
Stradă Clădiri
1 Drum comunal Comunal 431

Panouri solare văzute pe 4 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.

Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
Acoperișuri cu panouri văzute
4
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
476.375

64 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
1.196 · 20 %
Înainte de 1978
64 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.