Clădirile din Coaș
1.895 de clădiri în Coaș. 42 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 1
- 1920–1945
- 5
- 1946–1960
- 85
- 1961–1970
- 115
- 1971–1980
- 114
- 1981–1990
- 107
- 1991–2000
- 134
- 2001–2010
- 18
- 2011 și după
- 103
CoașMaramureș
- Clădiri
- 1.895
- Cu adresă
- 829
- Cu anul înregistrat
- 682 · 36 %
- Înainte de 1978
- 42 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 775 · 41 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 1
- Suprafață construită, total (m²)
- 140.095
- Firme înregistrate
- 1
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 538
- 2 niveluri
- 203
- 3 niveluri
- 33
- 4 niveluri
- 0
- 5 niveluri
- 0
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 1
Când au fost construite. 682 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 1 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 5 | |
| 1946–1960 | 85 | |
| 1961–1970 | 115 | |
| 1971–1980 | 114 | |
| 1981–1990 | 107 | |
| 1991–2000 | 134 | |
| 2001–2010 | 18 | |
| 2011 și după | 103 |
Câte etaje au. 775 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 538 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 203 | |
| 3 niveluri | 33 | |
| 4 niveluri | 0 | |
| 5 niveluri | 0 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 1 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Ogăreni 4, Coaș | 3 etaje |
| 2 | Strada Ses 2, Coaș | 3 etaje |
| 3 | Strada Ogăreni 47, Coaș | 3 etaje |
| 4 | Strada Ogăreni 39, Coaș | 3 etaje |
| 5 | Strada 1 Decembrie 29, Coaș | 3 etaje |
Străzile din Coaș. Străzile din Coaș pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 16
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Mălinului | 37 |
| 2 | Strada Ogăreni | 29 |
| 3 | Strada 1 Decembrie | 25 |
| 4 | Strada Valea Caselor | 23 |
| 5 | Strada Valea Slav | 17 |
| 6 | Strada 1 Mai | 14 |
| 7 | Strada Poduri | 14 |
| 8 | Școlii | 11 |
| 9 | Strada Malului | 9 |
| 10 | Strada Valea Grozii | 9 |
| 11 | Strada Ses | 8 |
| 12 | Strada Macului | 5 |
| 13 | Strada Valea Podurilor | 5 |
| 14 | Strada Rozelor | 4 |
| 15 | Strada Stupilor | 4 |
| 16 | Strada Diacului | 3 |
42 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 682 · 36 %
- Înainte de 1978
- 42 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.