Clădirile din Codlea
7.085 de clădiri în Codlea. 33 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 57
- 1920–1945
- 60
- 1946–1960
- 71
- 1961–1970
- 58
- 1971–1980
- 113
- 1981–1990
- 43
- 1991–2000
- 90
- 2001–2010
- 84
- 2011 și după
- 442
CodleaBrașov
- Clădiri
- 7.085
- Cu adresă
- 3.730
- Cu anul înregistrat
- 1.018 · 14 %
- Înainte de 1978
- 33 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 2.145 · 30 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 50
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.383.255
- Firme înregistrate
- 625
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.183
- 2 niveluri
- 587
- 3 niveluri
- 325
- 4 niveluri
- 44
- 5 niveluri
- 5
- 6 niveluri
- 0
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 1
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 19
Când au fost construite. 1.018 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 57 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 60 | |
| 1946–1960 | 71 | |
| 1961–1970 | 58 | |
| 1971–1980 | 113 | |
| 1981–1990 | 43 | |
| 1991–2000 | 90 | |
| 2001–2010 | 84 | |
| 2011 și după | 442 |
Câte etaje au. 2.145 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.183 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 587 | |
| 3 niveluri | 325 | |
| 4 niveluri | 44 | |
| 5 niveluri | 5 | |
| 6 niveluri | 0 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 1 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Nuferilor 11, Codlea | 4 etaje |
| 2 | Strada Dacia 1, Codlea | 4 etaje |
| 3 | 9 Mai 3, Codlea | 4 etaje |
| 4 | Strada Halchiului 4, Codlea | 4 etaje |
| 5 | Ioan Slavici 4A, Codlea | 4 etaje |
Străzile din Codlea. Străzile din Codlea pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Strada Lungă | 61 |
| 2 | Strada Nouă | 49 |
| 3 | Hălchiului | 35 |
| 4 | Cetății | 31 |
| 5 | Strada Vulcanului | 23 |
| 6 | Strada Câmpul Alb | 22 |
| 7 | Laterală | 21 |
| 8 | Strada Fabricii | 20 |
| 9 | Florilor | 16 |
| 10 | Strada Gării | 16 |
| 11 | Strada Mecanizatorilor | 16 |
| 12 | Strada Crizantemelor | 14 |
| 13 | Strada Muntișor | 13 |
| 14 | Garoafelor | 11 |
| 15 | Scheilor | 11 |
| 16 | Strada Depozitelor | 11 |
| 17 | Strada Grădinarilor | 11 |
| 18 | Strada Nuferilor | 11 |
| 19 | Constituției | 10 |
| 20 | Izvor | 10 |
| 21 | Strada Carpați | 10 |
| 22 | Strada Venus | 10 |
| 23 | Cărării | 9 |
| 24 | Măgurii | 9 |
| 25 | 15 Noiembrie | 8 |
| 26 | Avram Iancu | 8 |
| 27 | Coastei | 8 |
| 28 | Horia | 8 |
| 29 | Strada Libertății | 8 |
| 30 | Vulturului | 8 |
Panouri solare văzute pe 19 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 19
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 1.383.255
33 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.018 · 14 %
- Înainte de 1978
- 33 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.