Sari la conținut
Autentificare

Clădirile din Comana

7.496 de clădiri în Comana. 58 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.

0,78 EUR pe clădire

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
înainte de 1920
3
1920–1945
53
1946–1960
168
1961–1970
189
1971–1980
86
1981–1990
37
1991–2000
82
2001–2010
27
2011 și după
162
ComanaGiurgiu
Clădiri
7.496
Cu adresă
4.771
Cu anul înregistrat
807 · 11 %
Înainte de 1978
58 %
Cu numărul de etaje înregistrat
4.784 · 64 %
Cu 4+ etaje (dintre ele)
8
Suprafață construită, total (m²)
886.900
Firme înregistrate
133
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
1 nivel
4.536
2 niveluri
217
3 niveluri
23
4 niveluri
3
5 niveluri
3
6 niveluri
2
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0
Panouri solare văzuteimagini din 2025, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
6
Pe imagini nedatate
5

Când au fost construite. 807 clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.

Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
Ani de construcție
înainte de 1920
3
1920–1945
53
1946–1960
168
1961–1970
189
1971–1980
86
1981–1990
37
1991–2000
82
2001–2010
27
2011 și după
162

Câte etaje au. 4.784 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.

Etajeclădiri cu etajele cunoscute
Etaje
1 nivel
4.536
2 niveluri
217
3 niveluri
23
4 niveluri
3
5 niveluri
3
6 niveluri
2
7 niveluri
0
8 niveluri
0
9 niveluri
0
10 sau mai multe niveluri
0

Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.

Străzile din Comana. Străzile din Comana pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.

Străzile cu cele mai multe clădiri 30

Panouri solare văzute pe 6 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate. 1 din 15 acoperișuri verificate pe imagini aeriene din 2025 aveau panouri.

Panouri solare văzuteimagini din 2025, unele nedatate
Acoperișuri cu panouri văzute
6
Pe imagini nedatate
5
Verificate pe imagini aerieneimagini din 2025
Acoperișuri verificate
15
Cu panouri
1
Pondere
7 %
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
Suprafață construită, total (m²)
886.900

58 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.

Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
Cu anul înregistrat
807 · 11 %
Înainte de 1978
58 %

Actualizat la 8 noiembrie 2026.

Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.

Alege Starter

Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.