Clădirile din Corbu
7.010 clădiri în Corbu. 28 % dintre cele cu anul construcției înregistrat sunt construite înainte de 1978.
0,78 EUR pe clădire
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
- înainte de 1920
- 1
- 1920–1945
- 44
- 1946–1960
- 176
- 1961–1970
- 56
- 1971–1980
- 67
- 1981–1990
- 34
- 1991–2000
- 154
- 2001–2010
- 150
- 2011 și după
- 463
CorbuConstanța
- Clădiri
- 7.010
- Cu adresă
- 3.329
- Cu anul înregistrat
- 1.145 · 16 %
- Înainte de 1978
- 28 %
- Cu numărul de etaje înregistrat
- 1.872 · 27 %
- Cu 4+ etaje (dintre ele)
- 11
- Suprafață construită, total (m²)
- 967.882
- Firme înregistrate
- 58
Actualizat8 noiembrie 2026
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
- 1 nivel
- 1.607
- 2 niveluri
- 233
- 3 niveluri
- 21
- 4 niveluri
- 7
- 5 niveluri
- 1
- 6 niveluri
- 3
- 7 niveluri
- 0
- 8 niveluri
- 0
- 9 niveluri
- 0
- 10 sau mai multe niveluri
- 0
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 18
Când au fost construite. 1.145 de clădiri cu anul construcției cunoscut, pe perioade.
Ani de construcțieclădiri cu anul cunoscut
| înainte de 1920 | 1 | |
|---|---|---|
| 1920–1945 | 44 | |
| 1946–1960 | 176 | |
| 1961–1970 | 56 | |
| 1971–1980 | 67 | |
| 1981–1990 | 34 | |
| 1991–2000 | 154 | |
| 2001–2010 | 150 | |
| 2011 și după | 463 |
Câte etaje au. 1.872 de clădiri cu numărul de etaje cunoscut.
Etajeclădiri cu etajele cunoscute
| 1 nivel | 1.607 | |
|---|---|---|
| 2 niveluri | 233 | |
| 3 niveluri | 21 | |
| 4 niveluri | 7 | |
| 5 niveluri | 1 | |
| 6 niveluri | 3 | |
| 7 niveluri | 0 | |
| 8 niveluri | 0 | |
| 9 niveluri | 0 | |
| 10 sau mai multe niveluri | 0 |
Cele mai înalte clădiri. Fiecare are pagina ei, cu anul construcției și cadastrul.
Cele mai înalte 5
| Clădire | Înălțime | |
|---|---|---|
| 1 | Lastunului 23, Corbu | 4 etaje |
| 2 | Strada Principala 197, Corbu | 4 etaje |
| 3 | Strada Albastrelelor 15, Corbu | 4 etaje |
| 4 | Principală 17, Corbu | 3 etaje |
| 5 | Aleea Ioan Stanei 8, Corbu | 3 etaje |
Străzile din Corbu. Străzile din Corbu pe care cel puțin câteva clădiri au o fișă. Alege o stradă ca să vezi toate clădirile ei.
Străzile cu cele mai multe clădiri 30
| Stradă | Clădiri | |
|---|---|---|
| 1 | Principală | 142 |
| 2 | George Toparceanu | 47 |
| 3 | Strada Ioan Stănei | 46 |
| 4 | Strada Vasile Sassu | 32 |
| 5 | Strada Lastunului | 29 |
| 6 | Strada morii | 18 |
| 7 | Strada Bisericii | 17 |
| 8 | Strada Pescarilor | 17 |
| 9 | Luceafărului | 12 |
| 10 | Strada Liliacului | 12 |
| 11 | Ciocârliei | 10 |
| 12 | Strada Ioan Alexandrescu | 10 |
| 13 | Strada Postei | 10 |
| 14 | Strada Bisericii | 9 |
| 15 | Strada Cabanei | 9 |
| 16 | Strada Frunzelor | 9 |
| 17 | Strada Scolii | 9 |
| 18 | Strada Dumitru Bacanu | 8 |
| 19 | Strada Pepenierei | 8 |
| 20 | Campului | 7 |
| 21 | Pescarusului | 7 |
| 22 | Strada Midiei | 7 |
| 23 | George Coșbuc | 6 |
| 24 | Strada Culturii | 6 |
| 25 | Strada Industriala | 6 |
| 26 | Strada Mihai Eminescu | 6 |
| 27 | Păcii | 5 |
| 28 | Strada Derelei | 5 |
| 29 | Strada Ion Creanga | 5 |
| 30 | Strada Tasaul | 5 |
Panouri solare văzute pe 18 acoperișuri. Un număr de acoperișuri pe care s-au găsit panouri, nu o pondere: nu toate acoperișurile au fost verificate.
Panouri solare văzuteimagini cu dată necunoscută
- Acoperișuri cu panouri văzute
- 18
Suprafață construită, totalSuma contururilor clădirilor, văzute de sus.
- Suprafață construită, total (m²)
- 967.882
28 % construite înainte de 1978. Expunere estimată după anul construcției, nu o clasificare oficială: clasa de risc o stabilește doar expertiza tehnică.
Construite înainte de 1978din clădirile cu anul înregistrat
- Cu anul înregistrat
- 1.145 · 16 %
- Înainte de 1978
- 28 %
Mai mult despre oraș. Aceleași date, din alt unghi.
Actualizat la 8 noiembrie 2026.
Starter: 50 de rapoarte de clădiri pe lună pentru 39 EUR. 0,78 EUR pe clădire.
Alege Starter
Un credit deschide o clădire în aplicație, cu raportul ei PDF. Plată lunară, anulezi oricând.